Loša predstava Radnika i Želje

Fudbaleri Radnika i Željezničara podijelili su bodove u prvom kolu nastavka šampionata, a konačan rezultat je bio 0:0.

Radnik je prvi zaprijetio na ovom susretu, no pokušaj Plavšića je otišao preko gola da bi minutu kasnije uzvratio Lendrić, no on je loše šutirao. U 24. minuti susreta Đurić je loše šutirao da bi u 38. silovit pokušaj Štilića izblokirali defanzivci domaćih, pa je lopta na kraju završila u rukama golmana Radnika što je bilo sve u nezanimljivom prvom dijelu u Bijeljini.

Na prvi udarac u okvir gola smo čekali do 57. minute susreta kada je Kjosevski zaustavio pokušaj Karića da bi tri minute kasnije Plavšić oštro šutirao, no lopta je otišla pored gola golmana Plavih. U 71. minuti susreta loš pokušaj Pece zaustavlja Kjosevski koji je dobro reagovao i minutu kasnije kada je Okić sjajno uposlio Karića, a on šutirao glavom.

Željezničar je već u sljedećem napadu pokušao ugroziti Bilobrka, no Zajmović nakon dodavanja Ramovića šutira preko gola. Na sljedeće uzbuđenje se čekalo do 79. minute kada je Zajmović iz odlične pozicije loše šutirao da bi tri minute kasnije Štilić iz slobodnjaka šutirao preko gola. U 83. Mekić je loše šutirao što je bilo posljednje uzbuđenje na utakmici, te je ostalo 0:0.

Radnik - Željezničar 0:0

Stadion: Gradski stadion: Gledatelja: 1.500. Sudija: Petrović Dragan (Banja Luka). Žuti kartoni: Simonović (Radnik), Pavić, Osim, Kosorić (Željezničar).

Radnik: Bilobrk; Bečelić, Simonović, Šubert, Radović; Mekić, Plavšić, Đurić (82. Zukić); Bradonjić (45. Okić), Peco (86. Motika), Karić. Trener: Slavko Petrović.

Željezničar: Kjosevski; Stevanović, Kosorić, Jovanović, Pavić; Sadiković, Jamak (64. Bojo), Štilić; Ramović (77. Subašić), Zajmović, Lendrić. Trener: Amar Osim

Radnik 0 : 0 Željezničar
Velež 2 : 0 Zvijezda 09
Sarajevo 6 : 2 Tuzla Siti
Široki Brijeg 2 : 2 Borac
Sloboda 0 : 0 Mladost
Čelik 0 : 2 Zrinjski