Borac ispustio plus dva

Široki - Borac

Derbi prvog kola drugog dela šampionata Bosne i Hercegovine odigraj je u Širokom brijegu. Domaćin je imao personalnih poteškoća zbog povreda igrača, a to je tim iz Banjaluke znalački iskoristio u prvom poluvremenu i stigao do plus dva.

Krenuli su igrači Branislava Krunića od prve minute agresivni i ofanzivno. To im se naravno isplatilo, pa su do prvog gola došli u 8. Minuti. Kajkut je pokrenuo akciju, proigrao Mirića koji sjajno tuče, a golman kratko odbija. Lopta dolazi do Mirića, koji je šalje na suprotnu stranu, gde je glavom u mrežu šalje Stojan Vranješ. Lopta je pogodila prečku, pa se odbila iza gol linije. Igrači Širokog se nosi bunili kada je sudija pokazao na centar.

Do drugog gola Borac stiže u 14 minuti. Strelac je bio udarcem, sa nekih 20 metara Mirić.

Nakon tog vođstva Borac se organizovano vratio na svoj deo terena, onemogućivši domaćina da napravi bilo kakvu opasniju priliku pred golom Lučića. Na odmor se otišlo kod rezultata 0:2.

Nastavak susreta donio je jedan agresivniji Široki brijeg. Pokušavali su na sve način doći do pogotka, a dobru priliku su imali nakon što je Mladen Lučić isputio loptu. Stiga je do kapitena Širokobriježana, ali je on slabo tukao. Praktično gurnuo loptu ka Lučiću.

Ovo kao da je bila najava gola Širokog. Marko Pervan je snažno i precizno tukao sa velike udaljenost i pogodio mrežu iza leđa Lučića.

Nastavljeni su napadi domaćina , pa su u 68. minuti stigli i do poravnanja. Gol za 2:2 postigao je Angelov u 68. minuti. Široki je u potpunosti zaustavio Borac. Mogli su do gola i u 73. minuti, ali je prvo Milutinović, a  nakon toga Lučić sprečava pogodak.

Gosti su imali dobru priliku u 80. minutu, ali Dujaković bio neprecizan.

Široki – Borac  2:2 (0:2)

Široki brijeg. Stadion: Pecara. Gledalaca:3.000. Sudija: Šehović (Sarajevo). Strelci: Pervan 57. Angelov 68.(Široki), Vranješ 8. Mirić 14. (Borac). Žuti kartoni: Barišić, Marić  (Široki) , Dujaković, Janičić , Jovanović, Milutinović (Borac).

Široki Brijeg: Zlomislić, Cipetić, Barišić, Ćorić, Jurilj( od 46. Pervan) , Angelov, Marić, Stanić ( od 46. Franjić), Radeljić, Hrkač, Nikić (od 80. Begić).

Borac: Lučić, Jovanović, Kajkut (od 59. Vujaklija), Danilović, Ćosić, Milutinović (od 88. Radulović) , Dujaković, Mirić, Vranješ, Janičić (od 73. Crnov), Zakarić.