Borac u polufinalu Kupa

Juniori banjalučkog Borca plasirali su se u polufinale Kupa Bosne i Hercegovine i to nakon što su nakon nevjerovatne penal lutrije pobijedili Široki Brijeg.

Rezultat nakon 90 minuta je bio 1:1, a gostujući sastav se ukupnim rezultatom 11:10 u penal seriji plasirao u polufinale.

Poveli su gosti u 17. minuti susreta golom Bosnića da bi Sesar u 56. donio izjednačenje domaćima. Imao je Široki Brijeg šansu da dođe do pobjede, no Grgić u 75. nije iskoristio jedanaesterac i ostalo je 1:1.

Pristupilo se izvođenju kaznenih udaraca gdje je uspješniji bio banjalučki sastav koji je tako obezbijedio plasman u polufinale.

Široki Brijeg - Borac 10:11, penali, 1:1 (Sesar 56'; Bosnić 17')

Široki Brijeg: Džidić, Martić, Grgić, Lasić, Sesar, Tokić (86. Kujundžić), Vištica, Vukoja (46. Mustapić), Miletić (78. Zovko), Lukić, Čolak (65. Međugorac).

Borac: Damjanović, Jović (85. Vrebac), Račić, Bobić, Orašanin, Amidžić, Jovanović, Javorac (59. Tahrić), Čavić, Božić, Bosnić.

Sloboda 3 : 1 Široki Brijeg
Rudar Prijedor 2 : 4 Velež
Sarajevo 1 : 2 Zvijezda 09
Željezničar 6 : 0 Slavija
Travnik 0 : 0 Krupa