Trento lako pao

Crno-beli su u poslednjem kolu Top 16 faze 7Days EvroKupa savladali Trento rezultatom 91:75 (21:22, 24:17, 18:14, 28:22) Na taj način, košarkaši Partizana NIS su potvrdili prvu poziciju u grupi E i ukupno najbolji skor u čitavom takmičenju.

Partizan NIS zabeležio je i petu pobedu u Top 16 fazi 7Days EvroKupa, pa je tako sa najboljim skorom u čitavom takmičenju obezbedio prednost domaćeg terena do kraja Evrokupa, bez obzira na ime protivnika! Nakon trijumfa protiv Trenta, crno-beli će u čevrtfinalu, 17. marta u Štark Areni igrati protiv Uniksa. Ekipa Partizana je odlično započela je meč i stekla dvocifrenu prednost već posle tri i po minuta igre. Gosti su uspeli da uhvate priključak, a nešto kasnije i preokrenu rezultat, pa su nakon prve četvrtine imali minimalnu prednost (21:22). Parni valjak je ponovo stigao do prednosti početkom druge deonice, a serijom 8:0 i do vođstva od 13 razlike.Ipak, u finišu druge deonice, italijasnki tim smanjuje na 45:39.

Partizan NIS nastavio je sa dobrom igrom i posle petnaestominutne pauze, pa je serijom 7:0 stigao do +12. Nakon 30 minuta košarke na semaforu je pisalo 63:53 u korist crno-belih. Nošeni sjajnom podrškom sa tribina crno-beli su stigli i do 19 poena razlike, posle čega nije bilo povratka u igru za goste iz Italije. Na kraju, konačan rezultat je glasio 91:75.

OVACIJE ZA JUNIORE

Juniori Partizana, koji su osvajanjem ANG turnira u Železniku izborili učešće na završnom turniru Evrolige, izašli su pred navijače tačno 10 minuta pre početka večerašnjeg susreta. Nakon počasnog kruga oko terena, ovacija navijača, zajedničke pesme i slike za uspomenu, crno-beli juniori su se preselili na tribine odakle su bodrili svoje starije drugove.

Na konferenciji za medije održanoj nakon utakmice, trener Partizana NIS, Andrea Trinkijeri je rekao:

„Kao u video igrici, misija je uspešno završena. Sada sledi novi nivo. Ovu utakmicu smo morali da pobedimo. Bili smo loši u prvom poluvremenu, spori i nedovoljno ozbiljni da bismo igrali kako umemo. Želim da čestitam Trentu zbog toga što su igrali veoma dobru i ozbiljnu utakmicu iako nisu imali šanse da se plasiraju u plej-of. Pronašli smo način da igramo bolje u drugom poluvremenu, da budemo energičniji. Imali smo 20 izgubljenih lopti i najbolji šuter protivničke ekipe je pogodio pet od sedam trojki. Zbog te dve stvari smo bili daleko od idealnog izdanja, ali kao što sam rekao igračima, gotovo je, misija je uspešna. U plej-ofu smo, idemo u Kazanj. Daleko je i teško je. Moramo dobro da se pripremimo. Ovo je veliki izazov za nas, da budemo među osam najboljih ekipa u Evrokupu i nadam se da će moja ekipa taj izazov da prihvati“, poručio je Trinkijeri.

Partizan NIS:Volden 13, Pejdž 5, Gordić 4, Mekadu 7, Jaramaz 19, Veličković 5, Birčević 2, Janković 11, Tomas 13, Trifunović 10, Mozli 2.

Trento:Keli 9, Blekmon 19, Kraft 14, Paskolo 2, Mijan 4, Foraj 7, Noks 20, Mecanote, Ladurner, Pikareli

(Foto: Dragana Stjepanović, video: BC Partizan TV)