Krupa zakoračila u elitu

Utakmicama 15. kola danas je nastavljena Prva liga Republike Srpske u fudbalu.

U derbiju kola, pa i prvenstva, Krupa je u Krupi na Vrbasu sa 2:0 savladala Rudar iz Prijedora i tako zakoračila gotovo sa obje noge u Premijer ligu, budući da imaju sada 11 bodova više od jedinog konkurenta. Oba gola za Krupu postigao je Jovo Lukić, potvrdivši da ni nakon duge pauze nije ispustio formu, i da je i dalje prvi golgeter lige.

Modriča je slavila na gostovanju kod Tekstilca, i to poslije preokreta, 3:1. Poveli su domaći u 15. minutu kada je Nemanja Parmaković zatresao mrežu Aleksandra Simića. Ipak, u 33. minutu Ognjen Obradov donosi izjednačenje nekadašnjem prvaku BiH, a isti igrač u 53. minutu donosi potpuni poreokret Modriči, 1:2. Tačku na i stavio je Japanac, Kenta Hara u 90. minuti utakmice.

Zanimljivo je bilo i u Banjaluci gdje je mladi Željezničar ugostio znatno iskusniju Slaviju. Domaći su poveli u 48. minutu kada je mrežu Trifkovića zatresao Aleksandar Petrović, ali je u 84. minutu Kebin Kentaro donio izjednačenje Sokolovima, samo sedam minuta nakon što je ušao u igru.

Jedinstvo je iza sebe imalo turbulentnu sedmicu. Trener koji ih je trebao voditi tokom proljeća, Mustafa Peljto, u srijedu je dobio otkaz, pa je Vidoje Zarić ponovo uletio kao vatrogasac na klupu Brčaka. Na kraju, Brčaci su osvojili samo bod protiv Kozare, iako su se nadali trici koja bi ih stavila u ravnopravan položaj u borbi za opstanak. Poveli su oni u 65. minutu kada je Cvijetin Pavić pogodio iz penala mrežu Modića, ali je u 83. minutu Dejan Glišić donio izjednačenje i bod Kozari.