Dobojlije bolje u derbiju

Fudbaleri Sloge su na otvaranju drugog dijela sezone u derbiju kola ubjedljivo savladali lidera na tabeli Borac iz Kozarske Dubice rezultatom 4:1.

Gosti dolaze u vođstvo u 22.minutu kada je dosuđen kazneni udarac, a siguran realizator je bio Stefan Tomaš za 0:1. Isti igrač je 12 minuta kasnije pogodio sopstvenu mrežu za izjednačenje 1:1. U posljednjem minutu prvog poluvremena velika radost domaćih navijača kada „rezervista“ Predrag Trifković glavom pogađa za preokret 2:1. Tekao je 56.minut Marsel Mace povisio je vođstvo domaćih na 3:1. Sedam minuta kasnije iz peterca mrežu Reljića glavom pogađa Nemanja Marković za 4:1. Gosti su imali odličnu priliku za gol u 81.minutu, ali odlično je odbranio Nikola Butigan.

Strateg domaćih Milan Draganović može biti zadvoljan izdanjem i pobjedom svog tima.

-Čestitam mojim momcima na jednoj zaista hrabroj i poštenoj utakmici. Pružili su svoj maksimum igrali su borbeno. Ekipa iz Kozarske Dubice je apsolutno zasluženo na prvom mjestu. To je jedna odlična ekipa, pokazali su se u Doboju u jednom dobrom izdanju. Gubili smo 1:0 to je još jedan kvalitet moje ekipe. Iz minusa smo već do poluvremena okrenuli na 2:1. U drugom poluvremenu smo svjesno prepustili inicijativu protivniku. Ovo je samo jedna utakmica, idemo dalje. Mi imamo pred sobom još 14 kola. Cilj se zna a on je ulazak u prvu ligu. –rekao je Milan Draganović trener Sloge.

Gostujući trener može biti nezadovoljn rezutatom.

-Izgubili smo 4:1. Sama utakmica je imala neki čudan tok. Poveli smo 1:0, a zatim smo primili dva nesretna gola. Prvi je bio autogol, a drugi neki odbijanac. Stajali smo dobro u polju i na tome nemam šta zamjeriti igračima.  Napravili smo bili taktiku u drugom poluvremenu kako se vratiti u utakmicu. Međutim ta greška na početku drugog dijela kada smo primili gol. To je prelomilo utakmicu. Čestitam ekipi Sloge. Nama predstoji da guramo dalje imamo dobru ekipu. Bila je ovo jedna dobra utakmica. Nadam se da ćemo mi i Sloga da budemo sljedeće godine prvoligaši. Želim revanš za ovu utakmicu. –istakao je Zoran Bujić trener Borca.

SLOGA (D) – BORAC (KD) 4:1 (2:1)

DOBOJ – Strijelci: 0:1 Tomaš u 22 (iz jedanaesterca), 1:1 Tomaš (autogol) u 34, 2:1 Trifković u 45, 3:1 Mace u 56, 4:1 Marković u 63.minutu. Stadion: „Luke“. Gledalaca: 100. Sudija: Dragan Žarić (Kotor Varoš). Pomoćnici: Nikola Tadić (Banja Luka) i Branislav Todorović (Gradiška). Delegat: Siniša Stojčić (Aleksandrovac). Posmatrač suđenja: Dragan Skakić (Gradiška). Žuti kartoni: Komljenović, Đuranović, Janković (Sloga Doboj).

SLOGA (D): Butigan, Janković, Ristić, Marković, Nikolić, Buljubašić (od 76.minuta Radovanović), Stamenković (od 55. Hadžimujić), Đuranović, Martinović (od 36. Trifković), Komljenović, Mace. Trener: Milan Draganović.

BORAC (KD): Reljić, Ćulibrk (od 79.minuta Admir Ljutić), Topić, Rašević, Adnan Ljutić, Zec, Krneta (od 66. Pralica), Tomaš, Radoja, Kovačević, Pekić.

Sloboda (MG) : Sloga (T)
Omarska : Proleter
Borac (Š) : Laktaši
Polet 1926 : Jedinstvo
Dubrave : Sloga (S)
Borac (KD) : Sloboda (NG)
Ljubić : Sloga (D)