Sokolovi bolji od dobojske Sloge

Rukometaši Slavije savladali su večeras na svom parketu Slogu iz Doboja 30:27 u utakmici 18.kola Premijer lige BiH.

Slabije je Slavija u napadačkon smislu ušla u ovaj susrer. Imali su Sokolovi dosta problema da pronađu svoju igru u prvih deset minuta, ali kada su to konačno uspjeli prednost je počela samo da raste. Poslije igre gol za gol i rezultatske klackalice u prvom dijelu, Slavija prvi put u 14. minutu uspjeva da se odlijepi na +2. Nakon toga, domaći i sa igračem manje uspjevaju da odigraju odličnu odbranu, Miloš Močević je i večeras sjajno branio, te povećavaju svoju prednost koja je u 24. minutu došla do +5, pa je Danko Panić morao da zove timeout kako bi vratio svoju ekipu u meč. Ipak, nije to urodilo plodom, Slavija do poluvremena uspjeva i da još poveća prednost, te da na odmor ode sa sigurnih +6, 17:11.

U nastavku susreta domaći su sigurnom igrom održavali stečenu prednost i nisu dozvoljavali gostima da siđu ispod četiri pogotla zaostatka. Imali su gosti u jednom momentu, sredinom drugog dijela, priliku da dođu na - 3, Stefan Trapara ih je zaustavio u kontri, a onda Slavija u naredna dva napada lako probija gostujuću odbranu za povratak na +6.

Nisu se gosti predavali, maksimalno su iskoristili igrača više, ali i jako loš period Slavijine igre u napadu, te su na tačno pet minuta do kraja došli na - 3, 28:25. Imali su i napad za - 2, no Miloš Močević je to zaustavio fantastičnom odbranom i Slavija je odbila taj nalet, a sa dvije vezane "bombe" Adisa Hrbata pod prečku onda i definitivno obezbijedila trijumf u ovom meču. Na kraju, Slavija-Sloga Doboj konačnih 30:27.

Najefikasniji u ekipi Slavije bio je Adis Hrbat sa sedam pogodaka, a na golu je i večeras bio fantastičan Miloš Močević sa 14 odbrana. Kod gostiju, Vladimir Stanković je postigao devet golova, a Arsenije Bubić sedam.

RK SLAVIJA - RK SLOGA DOBOJ 30:27 (17:11)
Sportska dvorana Slavija, I. Sarajevo
Gledalaca: 150
Sudije: Nedim Arnautović i Aleksandar Jović
Sedmerci: Slavija 3(3), Sloga 6(4)
Isključenja: Slavija 6 minuta, Sloga 8 minuta

Slavija:  Močević 14 odbrana, Trapara 3 odbrane, Bojović 4 gola, Tošić, Mimić 2, Domazet 1, Pekić 2, Karamehmedović 4, Čizmović, Toromanović 4, Božić, Bračković 2, Raonić, Hrbat 7, Pandžić 4  Trener: Goran Tomić

Sloga:  Bogdanović 5 odbrana, Bajović 7 odbrana, Knežević, Đurđević, Mišanović 2, Bestaš, Stanković 9, Lazić, Maksimović, Zekić 5, Ristić, Stojanović, Bubić 7, Miličević 2, Ćosić 2  Trener: Danko Panić

Sloboda : Iskra
Lokomotiva : Vogošća PH
Borac m:tel : Konjuh
Bosna Vispak : Sloga (D)
Leotar : Maglaj
Slavija : Gračanica
Sloga (GV-U) : Goražde
Izviđač CO : Drina