XS
SM
MD
LG
Euroleague
03.04.2020
19:00
Euroleague
03.04.2020
19:00
Euroleague
03.04.2020
20:00
Euroleague
03.04.2020
20:30
Euroleague
03.04.2020
21:00
Euroleague
09.04.2020
20:00
Euroleague
09.04.2020
20:45
Euroleague
09.04.2020
20:45
Euroleague
09.04.2020
21:00

Igman stiže po bodove

Igman, Konjic

U jednom od dva derbija 16. kola Prve lige FBiH u Tešnju  se danas  sa početkom u 15:00 sati sastaju  trećeplasiraa domaća ekipa TOŠK - a i sedmolasirani konjički Igman .

U sklopu priprema za proljetni dio sezone puleni šefa stručnog štaba konjičkog Igmana, Fadila Hodžića, uz redovne treninge i zajedničke pripreme odigrali su šest pripremnih utakmica, Mladost Doboj Kakanj, 0:2, Sutjeska Nikšić, 1:3, Stupčanica, 5:0, Posušje, 2:1, Travnik, 0:0 i Bjeloploljac, 1:0.

- Kako ocjenjujete pripreme pred nastavak prvenstva , upitali smo šefa struke Igmana, Fadila Hodžića .

" Prezadovoljan sam, uslovi su bili teški, sve smo odradili po planu i programu. Svi igrači su dobili prostora, ekipa je kvalitetna, novajlije su se dobro uklopili i biće pojačanja imaju kvalitet koji nam je bio potreban (Mujagić, Osmanović, Kuduzović,  Alešević,  Hodžurda,  Alikadić,  Podrug) . Kostur ekipe je ostao iz jesenjeg dijela prvenstva (Jamaković,  Pendek,  Lukomirak, Hota, Fočo,  Šubo,  Šehić,  Kašić) ", riječi su trenera Hodžića .

- Šta očekujete na gostovanju u Tešnju ?

" TOŠK je veoma kvalitetna ekipa što je pokazao u prvom dijelu sezone,  dobro su se  pojačali, sigurno imaju velike ambicije i žele pobjedom otvoriti proljetni dio sezone, što je nama, uz poštovanje domaćoj ekipi,  velika šansa, mi smo rasterećeni, idemo u Tešanj da pokažemo pred punim gledalištem da i u drugom dijelu sezone nastavimo sa dobrim igrama i rezultatima na gostujućim terenima, mada na ovoj utakmici zbog kartona neće nastupiti, Osmanović, Kašić, Omanović i Lukas Ojeda, povreda ", kazao je šef stručnog štaba FK Igmana Konjic, Fadil Hodžić.  


16 .kolo Prva liga FBiH
Rudar 2 : 2 Orašje
GOŠK 3 : 1 Radnik
Olimpik 2 : 0 Slaven
Bratstvo 2 : 1 Travnik
TOŠK 1 : 0 Igman
Budućnost 3 : 0 Čapljina
Metalleghe BSI 2 : 0 Goražde
Zvijezda 2 : 1 Jedinstvo
Tabela
Poz Tim UT PB N PR BOD
1 Olimpik 16 11 4 1 37
2 TOŠK 16 10 1 5 31
3 Goražde 16 8 4 4 28
4 GOŠK 16 8 4 4 28
5 Čapljina 16 7 3 6 24
6 Rudar 16 7 2 7 23
7 Travnik 16 7 2 7 23
8 Igman 16 7 2 7 23
9 Zvijezda 16 6 4 6 22
10 Metalleghe BSI 16 5 6 5 21
11 Budućnost 16 5 5 6 20
12 Bratstvo 16 6 2 8 20
13 Orašje 16 5 3 8 18
14 Jedinstvo 16 5 2 9 17
15 Slaven 16 4 1 11 13
16 Radnik 16 4 1 11 13