Jesenji prvak Olimpik lako sa Slavenom, poraz Goražda u Jajcu

Olimpik, Sarajevo

Jesenji prvak Olimpik je na svom travnjaku ugostio ekipu Slavena iz Živinica, domaći su slavili rezultatom, 2:0, Mojović i Čizmić, dok je gradačačka Zvijezda pred svojim navijačima ugostila ekipu bihaćkog Jedinstva, Esmir Hasukić je u 14. minuti doveo domaće u rezultatsku prednost, 1:0, da bi Nuhanović i nadoknadi izgubljenog vremana, u prvom dijelu utakmice poravnao na 1:1, a Hasukić je u 54. minutin svojim drugim golom, 2:1, donio vrijednu pobjedu domaćoj ekipi .

I u Gračanici je bilo uzbudljivo u duelu domaće ekipa Bratstva i Travnika, gosti su preko Torlaka stekli prednost od 0:1 u 4'. minuti, u drugom poluvremenu

Stojanov je u 50. minuti poravnao na 1:1, a iz kaznenog udarca tri minute prije kraja Kosta Bajić je donio tri velika boda svojoj ekipi .

U Banovićima domaća Budućnost je savladala ekipu Čapljine, 3:0, ali u 57. minuti kod rezultata, 1:0, Gabrijel Zubac nije iskoristio penal za Čapljince, što je bilo odlučujuće na ovom susretu, u Jajcu bivši premijerligaš Metalege BSI je iznenadio ekipu Goražda koju je golovima Tankuljića i najboljeg strijelca Haračića savladao Goraždane, 2:0 .

Na nedjeljnim utakmicama bivši premijerligaš GOŠK je zabilježio domaću pobjedu protiv Radnika iz Hadžića, 3:1 i došao do druge pozicije, u Kaknju iznenađenje, gosti iz Orašja su imali prednost od 0:2, da bi Kakanjci uspjeli poravnati na 2:2.

U Tešnju domaći TOŠK je minimalno savladao konjički Igman golom iz kaznenog udarca u 82. minuti, 1:0 .

U ovom kolu je postignuto je 22 golova, sudije su pokazale 35 žutih i 4 crvena kartona. Ukupno je bilo 1 . 730 gledalaca, najviše u  Tešnju 450 .

Rezultati,

Gabela : NK GOŠK - FK Radnik 3:1 (Simeunović 7' Aletić 33' Samardžić 59' / Mešić 30'  ).

Gradačac : NK Zvijezda : NK Jedinstvo 2:1 (Esmir Hasukić 31' 54' /Nuhanović 45+1' ).

Kakanj : FK Rudar - NK Orašje 2:2 (Hadžić 41' Zilić 64'/Mikić 23' Gačan 37' AG  )  .

Tešanj : NK TOŠK - FK Igman 1:0 (Dizdarević 82' iz 11m.) .

Gračanica : NK Bratstvo - NK Travnik 2:1 (Stojanov 50' Bajić 87' iz 11m. rezerve /Torlak 40') .

Banovići : FK Budućnost - NK Čapljina 3:0 (M . Salihović 4' Blagojević 60' Trumić 63', Gabrijel Zubac u 57' nije iskoristio penal za goste, kod 1:0 ) .

Jajce : NK Metalege BSI  - FK Goražde 2:0 (Tankuljić 67' Haračić 75').

Sarajevo : FK Olimpik - NK Slaven 2:0 (Mojović 11' Čizmić 85' )  .