XS
SM
MD
LG
Euroleague
03.04.2020
19:00
Euroleague
03.04.2020
19:00
Euroleague
03.04.2020
20:00
Euroleague
03.04.2020
20:30
Euroleague
03.04.2020
21:00
Euroleague
09.04.2020
20:00
Euroleague
09.04.2020
20:45
Euroleague
09.04.2020
20:45
Euroleague
09.04.2020
21:00

 Jesenji prvak Olimpik lako sa Slavenom, poraz Goražda u Jajcu   

Olimpik, Sarajevo

Jesenji prvak Olimpik je na svom travnjaku ugostio ekipu Slavena iz Živinica, domaći su slavili rezultatom, 2:0, Mojović i Čizmić, dok je gradačačka Zvijezda pred svojim navijačima ugostila ekipu bihaćkog Jedinstva, Esmir Hasukić je u 14. minuti doveo domaće u rezultatsku prednost, 1:0, da bi Nuhanović i nadoknadi izgubljenog vremana, u prvom dijelu utakmice poravnao na 1:1, a Hasukić je u 54. minutin svojim drugim golom, 2:1, donio vrijednu pobjedu domaćoj ekipi .

I u Gračanici je bilo uzbudljivo u duelu domaće ekipa Bratstva i Travnika, gosti su preko Torlaka stekli prednost od 0:1 u 4'. minuti, u drugom poluvremenu

Stojanov je u 50. minuti poravnao na 1:1, a iz kaznenog udarca tri minute prije kraja Kosta Bajić je donio tri velika boda svojoj ekipi .

U Banovićima domaća Budućnost je savladala ekipu Čapljine, 3:0, ali u 57. minuti kod rezultata, 1:0, Gabrijel Zubac nije iskoristio penal za Čapljince, što je bilo odlučujuće na ovom susretu, u Jajcu bivši premijerligaš Metalege BSI je iznenadio ekipu Goražda koju je golovima Tankuljića i najboljeg strijelca Haračića savladao Goraždane, 2:0 .   

Na nedjeljnim utakmicama bivši premijerligaš GOŠK je zabilježio domaću pobjedu protiv Radnika iz Hadžića, 3:1 i došao do druge pozicije, u Kaknju iznenađenje, gosti iz Orašja su imali prednost od 0:2, da bi Kakanjci uspjeli poravnati na 2:2.

U Tešnju domaći TOŠK je minimalno savladao konjički Igman golom iz kaznenog udarca u 82. minuti, 1:0 . 

 U ovom kolu je postignuto je 22 golova, sudije su pokazale 35 žutih i 4 crvena kartona. Ukupno je bilo 1 . 730 gledalaca, najviše u  Tešnju 450 .       

Rezultati,

Gabela : NK GOŠK - FK Radnik 3:1 (Simeunović 7' Aletić 33' Samardžić 59' / Mešić 30'  ).

Gradačac : NK Zvijezda : NK Jedinstvo 2:1 (Esmir Hasukić 31' 54' /Nuhanović 45+1' ).

Kakanj : FK Rudar - NK Orašje 2:2 (Hadžić 41' Zilić 64'/Mikić 23' Gačan 37' AG  )  .

Tešanj : NK TOŠK - FK Igman 1:0 (Dizdarević 82' iz 11m.) .

Gračanica : NK Bratstvo - NK Travnik 2:1 (Stojanov 50' Bajić 87' iz 11m. rezerve /Torlak 40') .

Banovići : FK Budućnost - NK Čapljina 3:0 (M . Salihović 4' Blagojević 60' Trumić 63', Gabrijel Zubac u 57' nije iskoristio penal za goste, kod 1:0 ) .

Jajce : NK Metalege BSI  - FK Goražde 2:0 (Tankuljić 67' Haračić 75').

Sarajevo : FK Olimpik - NK Slaven 2:0 (Mojović 11' Čizmić 85' )  .

Lista strijelaca:

10 golova, Anes Mašić (GOŠK), Antonio Vidović (Orašje),

9 -  Denis Žerić (Goražde), Dženan Haračić (Metaleghe BSI), Kosta Bajić (Bratstvo), 

7 - Mirza Kovač (Rudar), Zajko Zeba (Olimpik), Anes Nuspahić (Jedinstvo), Ognjen      Stjepanović (Olimpik),

6 - Vedin Kulović (GOŠK), Husein Poturalić (TOŠK), Berin Čatić (Travnik), Kenan Šarić (Zvijezda), Eldin Tumić (Budućnost),

5 -  Nihad Šero (Travnik), Fahrudin Kovač (Rudar), Selmir Mahmutović, Dino        Dizdarević, Ahmed Šabić (TOŠK), Maid Jaganjac (Bratstvo),Nihad Šero (Travnik),    Alen Nuhanović (Jedinstvo),

4 - Lucas Ojeda,  (Igman),  Kerim Tatar (Goražde), Milorad Albijanić (Čapljina), Ahmed     Hasinović (Čapljina),  Mirnes Salihović (Slaven), Sadik Škrijelj (TOŠK), Armin Cibra     (Jedinstvo)...

1 - autogol, Igor Savić, Josip Ereiz (GOŠK), Faris Fejzić, Ermin Mešić (Radnik) , Nidal Ćulov (Goražde) , Marko Matolić (Orašje), Kenan Numanović (Budućnost), Senad Tabaković (Travnik) .

Parovi 17. kola, 14. mart, Gradačac : NK Zvijezda - FK Rudar, Bihać : NK Jedinstvo -NK Metalleghe BSI, Goražde : FK Goražde - FK Budućnost, Travnik : NK Travnik -  FK Olimpik, Živinice : NK Slaven - NK GOŠK, Čapljina : NK Čapljina - NK TOŠK, Konjic:

FK Igman - NK Bratstvo, 15. mart, Hadžići : FK Radnik - NK Orašje .


16 .kolo Prva liga FBiH
Rudar 2 : 2 Orašje
GOŠK 3 : 1 Radnik
Olimpik 2 : 0 Slaven
Bratstvo 2 : 1 Travnik
TOŠK 1 : 0 Igman
Budućnost 3 : 0 Čapljina
Metalleghe BSI 2 : 0 Goražde
Zvijezda 2 : 1 Jedinstvo
Tabela
Poz Tim UT PB N PR BOD
1 Olimpik 16 11 4 1 37
2 TOŠK 16 10 1 5 31
3 Goražde 16 8 4 4 28
4 GOŠK 16 8 4 4 28
5 Čapljina 16 7 3 6 24
6 Rudar 16 7 2 7 23
7 Travnik 16 7 2 7 23
8 Igman 16 7 2 7 23
9 Zvijezda 16 6 4 6 22
10 Metalleghe BSI 16 5 6 5 21
11 Budućnost 16 5 5 6 20
12 Bratstvo 16 6 2 8 20
13 Orašje 16 5 3 8 18
14 Jedinstvo 16 5 2 9 17
15 Slaven 16 4 1 11 13
16 Radnik 16 4 1 11 13