Ferencvaroš slavio nakon drame protiv MTK: Hasanbegovićevoj cijeli susret, Aleksić igrala poluvrijeme

Ekipa Mađarskog Ferencvroša pobjedila je MTK Hungariju u prvoj utakmici baraža za prvaka Mađarske i odlazak u kvalifikacije za Ligu Šampiona naredne sezone.

U neizvjesnoj utakmici koja je odigrana pred praznim tribinama, domaća ekipa je uspjela sa igračicom manje da pobjedi MTK, a rezultat je glasio 3:2.

Međutim, Ferencvaroš je nervozno ušao u ovaj susret, u 27. minuti nakon oštrog starta teren je morala da napusti Ana-Julija Ciski, pa je domaći tim imao gotovo sedamdeset minuta igračicu manje na terenu.

Ipak, aktuelni šampion Mađarske poveo je u 31. minuti preko Sare Puzstai, a do kraja prvog dijela igre rezultat je izjednačila Lila Nagi.

U nastavku utakmice viđena je potpuna ludnica. Ferencvaroš je uspio da postigne još jedan pogodak sa igračicom manje, a ovoga puta to je učinila Fani Vado, nakon asistencije Marije Aleksić. MTK se nije predavao, pa je poravnao rezultat u 72. minuti preko Lili Turani.

Šlag na tortu dolazi po isteku posljednjeg minuta regularnog dijela utakmice, Evelin Mozoci trese mrežu gostujuće ekipe i donosi veliku pobjedu Ferencvarošu pred revanš.

Na ovom susretu igrale su i dvije reprezentativke Bosne i Hercegovine. Melisa Hasanbegović je odigrala cijeli susret, dok je Marija Aleksić nastupila u drugom poluvremenu nakon što je ušla sa klupe.

SFK 2000 21 : 0 Spartak 2013
Iskra 0 : 2 Emina
Fortuna 3 : 1 Libero
Radnik Bumerang 3 : 0 FK Sloboda