Demnotaža Budućnosti u Danilovgradu

Duel Vukotića (Iskra) i Vukčevića (Budućnost), Foto: FK Iskra

Budućnost nije nepobjediva – neprikosnoveni lider zaustavljen je u Danilovgradu, izgubio od Iskre 4:1, nakon serije od šest pobjeda.

To je i prvi poraz “plavih” pod vođstvom Mladena Milinkovića, koji je na prethodnih 14 mečeva, računajući i Kup, ostvario 13 trijumfa i jedan remi. Od posljednjeg poraza prošlo je 223 dana.

Raspoložena Iskra je vodila 2:0. Ivan Vuković je efektno pogodio petom, a Milan Vukotić duplirao prednost na asistenciju Camaja.

Smanjio je Aleksandar Vujačić, nakon centaršuta Božovića, ali je golu prethodio faul Moraitisa nad Katom, koji je promakao sudijskoj trojki.

Budućnost je imala 15-ak minuta da izbjegne poraz, a doživjela je brodolom, koji su potpisali Luka Malešević i Balša Boričić.

Prvi meč odigrali su Sutjeska i Grbalj od 18 sati kraj Bistrice. Šampion je slavio 4:1 (dva gola Boža Markovića, po jedan Vladana Bubanje i Marka Ćetkovića) i upisao prvu pobjedu nakon 97 dana, tj. 7. marta, kada je bio bolji od Podgorice (1:0).

Petrovac je slavio u Pljevljima i pobjegao i iz zone baraža.

Baraž je sve izvjesniji za OFK Titograd, koji je igrao bez golova sa Zetom i zaokružio niz - deset mečeva bez pobjede.

Posljednji trijumf ostvaren je još 1. decembra, prije više od šest mjeseci.

Podgorica je vodila protiv Koma do četvrtog minuta nadoknade, kada je bod gostima donio veteran Neđeljko Vlahović.

27. KOLO

18.00

SUTJESKA - GRBALJ 4:1

Božo Marković 41, 70, Vladan Bubanja 67, Marko Ćetković 73. penal - Nemanja Kartal 43.