Plemići za gol bolji od Krupe

Zrinjski

U okviru prve pripremne utakmcie HŠK Zrinjski je odmjerio snage sa FK Krupa. Konačan rezultat utakmice glasio je 1:0.

Prva prilika viđena je već u trećoj minuti utakmice, kada je Anes Mašić pokušao ugroziti gol Krupe, ali je njegov udarac izblokiran. Isti fudbaler je samo pet minuta kasnije pokušao ponovo, ali je ovog puta udarac otišao preko gola.

U nastavku susreta Zrinjski je nastavio sa ofanzivnom partijom, ali su udarci Bašića, Jakovljevića i Filipovića bili nedovoljni da prevare golmana Krupe.

Novi premijerligaš je prvu priliku u prvom poluvremenu imao u 19. minuti kada je jednim iznenadnim udarcem pokušano da se ugrozi gol Zrinjskog, ali ipak bezuspješno.

Ipak, najbolja prilika za Krupu u prvom poluvremenu je bila u 39. minuti kada je nakon ubačaja na loptu zakasnio Makitan i tako propustio priliku da dovede svoju ekipu u vodstvo.

Jedini pogodak na utakmici viđen je u 52. minuti susreta, kada je nakon kornera Plemića, Lovrić bio najveći u skoku i sigurno pogodio mređu Krupe za 1:0.

Do kraja susreta Krupa je mogla doći do izjednačenja preko Glišića, ali je njegov udarac odbranio golman Zrinjskog. Do kraja susreta Zrinjski je imao još jednu odličnu šansu preko Mašića, ali je rezultat ostao na 1:0.

Željezničar 3 : 0 Krupa
Tuzla City 1 : 2 Zrinjski
Sloboda 0 : 0 Borac
Mladost 0 : 1 Velež
Radnik 0 : 2 Široki Brijeg
Olimpik 0 : 3 Sarajevo