Lids ''petardom'' napravio još jedan korak ka promociji

Fudbaleri Lids Junajteda savladali su Stouk sa 5-0, u poslednjem susretu 42. kola Čempionšipa.

Prvo poluvrijeme bilo je prilično nezanimljivo. Lids je imao kontrolu nad utakmicom ali su se gosti branili. Ipak, u završnici prvog poluvremena, Klih iz jedanesterca dovodi Lids u vodstvo. U nastavku, domaći su demolirali Stouk. Prvo je pogodio Holder Košta na startu drugog poluvremena. Na 3-0, povisio je Kuper. Do kraja susreta, golove su postigli Hernandez i Bemford za ubjedljivih 5-0.

Lids je sada prvi sa 81 bodom, VBA ima bod manje a Brentford je treći sa 75 bodova. Promociju će direktno izboriti dva tima dok će treći biti poznat nakon plej ofa. Stouk ovim porazom ostaje na 21. mjestu i vodiće veliku borbu za opstanak.