Omarska brojala do sedam

FK Omarska

OMARSKA – nakon skoro pet mjeseci odigrana je jedna fudbalska utakmica u Omarskoj. U prvoj pripremnoj utakmici za predstojeću sezonu Omarska je dočekala ekipu Svodne i ubjedljivo pobijedila sa 7:0.

Svodna je ekipa u usponu, osvojila je titulu u Područnoj ligi prošle sezone i od jeseni će se po prvi put takmičiti  u Regionalnoj ligi. Ipak, bilo je vidljivo da su se igrači Omarske zaželjeli fudbala i utakmica, pa su čitavu odigrali veoma dobro i  visoko porazila goste.

Od samog početka, Omarska je napadala ka golu gostiju i stvarala šanse, a posebno je raspoložen za igru bio Panić koji je maltretirao odbranu Svodne po desnoj strani.

Ipak, u početku utakmice realizacija nije bila na visini pa su napadači Omarske propustili da realizuju nekoliko izglednih prilika. Otpor gostiju slomljen je u 21.minutu kada je gol postigao Zdjelar nakon velike gužve u šesnaestercu. Nakon toga, odbrana gostiju je popustila i do kraja poluvremena domaći igrači su postigli još četiri gola, pa se na odmor otišlo sa vođstvom Omarske od 5:0.

U drugom poluvremenu trener Vuleta je uveo šest novih igrača, ali se na terenu ništa značajnije nije promijenilo. Igrala se sve vrijeme  pred golom Svodne, a postignuta su još dva gola za konačnih 7:0. Valja istaći gol mladog Kvočke, kojem je to prvenac u seniorskoj konkurenciji.

U drugom poluvremenu zaigrali su Đorđe Rosić  i mladi Mario Ratković, koji bi trebali pojačati Omarsku u ovom prelaznom roku.

Omarska -Svodna 7-0

Krecelj 2, Zdjelar, Anđić, Panić,  Kvočka, Grahovac

Omarska: Drinić, Anđić, Nišević, Romanić B, Jokić, Zdjelar, Grahovac, Romanić Darko, Panić, Krecelj, Stojnić. Ušli: Rosić B, Rosić Đorđe, Ratković Mario, Romanić S, Kvočka, Radanović Mario

FSA 1 : 1 Mladost
Gorica 2 : 0 BSK
Bratstvo 1 : 0 Naprijed
Sloga Nektar 1 : 4 Sloga
Crni vrh 2 : 0 Krajina
OFK Lauš 1 : 0 Lijevče