Remi Širokog i Veleža

Široki - Velež

Rođeni su sinoć u Tomislavgradu odigrali četvrtu prijateljsku utakmicu u sklopu priprema za novu 2020/21 sezonu Premijer lige BiH. Na stadionu HNK Tomislav odmjerili su snage sa NK Široki Brijeg, a na kraju završilo je remijem bez golova.

Trener Feđa Dudić na teren je poslao sljedećih 11

: Bogdanović – Ćosić, Zvonić, Cheshmedjiev, Ćivić – Radovac – Osmić, Pršeš – Vehabović – Cvijanović, Brandao.

Za NK Široki Brijeg igrali su: Zlomislić, Cipetić, Obšivač, Radeljić, Brekalo, Stanić, Marić, Jović, Ćorić, Pervan, Jurić.

Rođeni su krenuli ofanzivno od prve minute, tako da su prijetili Cvijanović u 1. i 3. minuti,Vehabović u 14. minuti, te Brandao u 18. minuti, ali bez promjene rezultata. Na drugoj strani, Široki je nakon nekoliko prekida pokušao zaprijetiti, al' bez veće opasnosti po gol Bogdanovića.

Do kraja poluvremena probali su još Ćivić iz slobodnog udarca u 35. minuti, te Vehabović ali se na odmor otišlo rezultatom 0:0.

Drugo poluvrijeme Rođeni su otvorili u sljedećem sastavu: Bobić – Ćosić, Zvonić, Chesmedjiev, Ćivić – Zeljković, Radovac, Pršeš – Cvijanović, Brandao, Fejsal.

Široki je mogao doći do prednosti kada je centaršut Čuljka okrznu okvir gola.

Nakon 10-ak minuta igre Dario i Bihorac su zamijenili Ćivića i Cheshmedjieva, dok je Mulić imao priliku da se upiše u strijelce, ali golman Širokog brani. Sredinom poluvremena Ovčina je ušao umjesto Brandaa.

U 75. minuti probao je Mulić iz slobodnog udarca, ali njegov dobar udarac brani golman Miškić. Nakon toga, Čatić je zamijenio Pršeša. Do kraja utakmice nije bilo promjene rezultata, Velež – Široki 0-0.

Rođeni na Kupresu ostaju do subote, kada se vraćaju u Mostar, gdje će trenirati do početka Premijer lige BiH.

Izvor: FK Velež. Mostar

Željezničar 3 : 0 Krupa
Tuzla City 1 : 2 Zrinjski
Sloboda 0 : 0 Borac
Mladost 0 : 1 Velež
Radnik 0 : 2 Široki Brijeg
Olimpik 0 : 3 Sarajevo