Milićani napunili mrežu Glasinca 2011

Milići su prvu pripremnu utakmicu trijumfalno završili, isprativši sa Supač polja sokolački Glasinac 2011 sa četiri gola u mreži. Pobjedu domaćoj ekipi obezbijedili su Ratko Đurić, koji je postigao tri pogotka, i Boban Jolović.

Sokočane ispratili sa četiri pogotka: FK Milići

Od početka susreta Milićani su visokim presingom stvarali ogoromne probleme gostima iz Sokoca. Na prvu šansu nije se dugo čekalo. Već u sedmom minutu faul nad Vidovićem, sa nekih 30 metara iskosa, izvodi Jolović čiji šut, uz dosta sreće, na samoj liniji uspijeva da odbrani golman gostiju. Nakon nekoliko polušansi, pogotkom Đurića, domaći dolaze do vođstva od 1:0. Nakon dobre akcije Vidovića i Jolovića po desnoj strani, kapiten domaćih idealnim centaršutem pronalazi samog Đurića na pet metara i on udarcem glavom smješta loptu u same rašlje protivničkog gola i prvi put se upisuje u strijelce. Prvu ozbiljnu šansu gosti su imali nakon jedne duboke lopte Pejanovića, ali desno krilo gostiju se ne snalazi najbolje, pa Đorđić, uz pomoć Ćirkovića, sigurno rješava tu situaciju. Pred odlazak na odmor,  Milićani prednost povećavaju iz prekida. Slobodan udarac sa strane izvodi Jolović oštrim šutem na pet metara, lopta prolazi pored štopera gostiju i vara golmana Sokočana za 2:0.

I u drugi dio utakmice domaća ekipa kreće motivisano i borbeno, pa se na treći pogodak nije dugo čekalo. Već nakon desetak minuta, mladi Vidović prima loptu, odličnom spiruetom prolazi dva igrača i podvaljuje je iza leđa odbrane Đuriću, koji je lagano još jednom šalje u mrežu Glasinca 2011, za već nedostižnih 3:0. U 70. minutu raspoloženi Đurić, nakon odlične presječene lopte na sredini, prati kontranapad Radovanovića čije je šut blokiran, lopta mu se odbija na glavu i on je na drugoj stativi samo smješta u praznu mrežu i svojim het-trikom postavlja konačni rezultat 4:0.

Od izglednih prilika vrijedno je pomenuti  i odličan šut Borića koji pogađa prečku. U posljednjih desetak minuta, zbog izmjena koje čini Lalović,  domaći popuštaju pritisak,  pa igrači iz Sokoca pred sami kraj utakmice stvaraju nekoliko izglednih prilika. Sve one su se završavale šutevima sa distance, a mlada nada Milića, šesnaestogodišni Sergej Vukotić, odlično brani, i sprječava promjenu rezultata.

Milićani su pokazali da su se uželjeli nadmetanja.

„Iako smo pripreme počeli malo kasnije nego ostale ekipe u okruženju, danas se pokazao rezultat protekle sedmice u kojoj smo vrijedno i ozbiljno trenirali. Zadovoljan sam onim što su igrači pokazali na terenu i drago mi je što ova preduga pauza nije uticala na njihovu formu. Siguran sam da ćemo početak prvenstva dočekati spremni da nastavimo sa dobrim partijama po kojima smo postali prepoznatljivi u prethodne dvije sezone. U planu nam je odigravanje još nekoliko mečeva u ovom pripremnom periodu, a već u subotu idemo u goste srebreničkom Guberu“, kazao je Ranko Lalović, trener Milića.

Na ovom meču za Miliće su nastupili:  Đorđić (Vukotić), Jolović, Ćirković, Milošević, Bogičević (Skočo), Vidović, Borić, Arnautović (Kandić ), Ružičić (Sušić), Đurić i Radovanović.

Proleter 5 : 0 Romanija
Mladost (Gacko) 2 : 0 Guber
Budućnost 1 : 0 Bratstvo
Velež 2 : 0 Drina HE
Ilićka 01 2 : 1 Vlasenica
Famos 5 : 0 Stakorina
Milići 1 : 0 Jedinstvo