Sloboda nadigrala Budućnost

Sloboda je  u drugoj pripremnoj utakmici, na Jabanuši u Donjim Zagonima, ugostila drugoligašku ekipu Budućnosti iz Pilice.

Ubilježili prvu pobjedu sa novim trenerom: FK Sloboda, Donji Zagoni

U prvom dijelu susreta vođena je ravnopravna borba, sa nekoliko dobrih prilika na obje strane. Domaća ekipa prva koristi svoju i dolazi do vođstva od 1: 0 kada je odličnu akciju sa Marićem i Rakitom, Vićanović završio pogotkom. U nastavku, šutevi iz daljine Obrenovića i Stevanovića završavaju iznad prečke, dok su Piličani dva puta ozbiljno ugrozili domaći gol, ali Kapetina pravovremenim istrčavanjem uspijeva sačuvati svoju mrežu. Ipak, Budućnost ne odustaje i u 30. minutu  poravnava rezultat  iz dobre akciju po lijevoj strani, kada jedan centaršut golman domaćih brani, ali na odbitak  natrčava Lazarević i sa 11-12 metara matira  Kapetinu.

U drugom poluvremenu gosti iz Pilice preuzimaju inicijativu i posjed lopte  i igralo se, uglavnom, na polovini Slobode. Domaće ekipa iz dva brza kontranapada utakmicu rješava u svoju korist. Prvo je, poslije prodora M. Gajića po desnoj strani, koji ostavlja povratnu na dvadeset metara, Petrović snažnim šutom zatresao mrežu Budućnosti, a zatim je i Šikuljak, koga proigrava Vicanović, poslije duge lopte Stevanovića, postavio konačni rezultat 3:1.

Ekipa iz Donjih Zagona ubilježila je prvu pobjedu pod vođstvom novog trenera, i to protiv ekipe iz višeg ranga takmičenja.

„Odigrali smo dobru utakmicu u kojoj smo pokazali da svojim kvalitetom možemo parirati i jednom stabilnom drugoligašu. Nakon ravnopravne igre u prvom poluvremenu, svjesno smo gostima prepustili inicijativu, što se na kraju pokazalo kao pun pogodak, jer smo išli na brze kontre koje smo iskoristili da meč preokrenemo u svoju korist. Važno  je da su svi igrači imali priliku da izađu na teren i da pokažu da pripreme već daju rezultat. Za par dana nas očekuje nova provjera, a do tada ćemo nastaviti da se uigravamo. Budućnosti se zahvaljujemo na tome što su bili naši gosti i želimo im uspješnu predstojeću sezonu“, kazao je ofanzivac Slobode Siniša Rakita, koji se, poslije oporavka od povrede, vratio na teren.

Najbolji strijelac Slobode se vratio na teren: Siniša Rakita

Sljedeći meč Sloboda će odigrati  26. 7. 2020. godine sa još jednom ekipom iz višeg ranga,   Proleterom, u Dvorovima

Tabanci 1 : 2 Zadrugar
OFK Trnovica 4 : 0 OFK Šekovići
Mladost 3 : 1 Čelopek
Lokomotiva 0 : 3 Sloga
Partizan 5 : 3 Omladinac
OFK Janja 2009 3 : 2 Podrinje
Sloboda 2 : 1 Rudar 1925