Jedinstvo bolje od Goška

Slavlje Posušja

U velikom derbiju u Bihaću između dva kandidata za mjesto koje vodi u elitu bh. fudbala, slavili su Bišćani koji su savladali GOŠK - a iz Gabele, 2:1, već u 12 minuti golovima Dženana Haračića i autogolom Šivčića Jedinstvo je imalo prednost od 2:0, da bi Sinan Samardžić u nadoknadi izgubljenog vremena, postavio konačnih, 2:1.

Gostujuće pobjedu su ostvarili debitanti u prvoligaškom društvu ekipa Vis Simm Bau koja je golovima Elmedina Alića, Eldina Mašića i Jasmina Berbića zabilježila trijumf u Banovićima od 3:2, golove za Budućnost je postigao Mirnes Salihović.

U Gradačcu iznenađenje u komšijskom derbiju gdje su Oraški labudovi golom Marka

Simovića iznenadili domaću Zvijezdu i odnijeli velika tri boda u Orašje.

Startne domaće pobjede su ostvarili Bratstvo protiv Goražda, 2:0, golovima Jaganjca, Rudar naspram Čapljine, 3:1, Gačan, Šubo i Kobilica su pogađali za domaće, a Kajtazi za Čapljince, dok je Amer Torlak svojim golom protiv Radnika iz Hadžića donio tri boda Travničanima.

Jedini miroljbiv rezultat je viđen u Živinicama, 1:1, gdje su domaći oba puta pogađali mreže, Muhemed Šemić u mrežu Konjičana i Islamović u sopstvenu mrežu.

Nedjeljini susret u Tešnju između domaćeg Tešnja i Posušja je pripao bivšem premijerligašu iz Posušja, golom Josipa Barišića u 85. minuti za veliko slavlje.

Lista strijelaca:

2 gola - Mirnes Salihović (Budućnost), Maid Jaganjac (Bratstvo),

1 gol - Dženan Haračić (Jedinstvo), Elmedin Alić, Eldin Mašić, Jasmin Berbić (Vis Simm Bau), Sinan Samardžić (GOŠK), Marko Simović (Orašje), Muhamed Šemić (Slaven), Gačan, Mirza Šubo, Kobilica (Rudar), Kajtazić (Čapljina), Amer Torlak (Travnik), Josip Barišić (Posušje) .

1 autogol, Safet Šivšić (GOŠK), Selvedin Islamović (Slaven) .

GOŠK 3 : 0 Rudar
Travnik 0 : 2 Čapljina
Slaven 1 : 3 Radnik
TOŠK 3 : 0 Igman
Budućnost 1 : 0 Posušje
Bratstvo 0 : 4 Vis Simm Bau
Zvijezda 4 : 1 Goražde
Jedinstvo 2 : 1 Orašje