Dva velika iznenađenja na startu Područne lige Gradiška

Pobjeda Bisera u Grbavcima, te trijumf Poleta nad Torpedom obilježili su početak šampionata u Područnoj ligi Gradiška.

Na otvaranju nove sezone 2020/21. viđeno je 19 pogodaka na osam utakmica. Četiri meča pripala su domaćim ekipama, tri gostima, dok je jedino susret u Brestovčini završen bez pobjednika.

Malo ko je očekivao da će Torpedo ostati praznih ruku u Elezagićima, a pogotovo da će glavni favorit za osvajanje prvenstva ekipa 13 Skojevki na svom terenu doživjeti poraz od Bisera iz Čatrnje. Grbavčani su dominirali tokom čitavih 90 minuta, međutim odlično raspoloženi golman Bisera Nebojša Sanjicki, te hrabra igra gostiju u odbrani urodili su plodom. Crno-bijeli su na utakmici imali dvije izgledne šanse od kojih je jednu u 20. minuti Vladan Reljić pretvorio u pogodak i tako šokirao domaće navijače, te nagovijestio da će ova sezona biti itekako uzbudljiva.

I novajliji iz Elezagića bio je dovoljan jedan pogodak za istorijsku pobjedu. Torpedo je bio bolji rival, međutim Polet se takođe pokazao kao vrlo borbena ekipa i na kraju slavio golom Gorana Vranješa u 75. minuti. I jedni i drugi imali su svoje šanse, a vrijedi pomenuti i da su gosti u 51. minuti tražili kazneni udarac kada je u šesnaestercu Poleta srušen Goran Majdanac, međutim glavni arbitar Goran Nježić pokazao je da se igra nastavi. Sve u svemu zaslužene pobjede Bisera i Poleta u prvih devedeset minuta u PFL Gradiška.

Anić kao ''vino''

Treću gostujuću pobjedu u prvom kolu ostvarila je Kozara koja je sa dva pogotka Borisa Anića na ''Krndijama'' savladala vrlo dobru ekipu Obradovca. Napadač Turjačana pogađao je u 7. i 22. minuti.

Pored Poleta, domaće pobjede ostvarila su dva tima iz Podgradaca i Laminci. Sloga DIPO je golovima Mihajla Mijatovića u prvom, te Bojana Timarca u drugom poluvremenu salvadala Župu, dok je u trijumfu Slobode protiv Potkozarja dvostruki strijelac za domaće bio Branislav Subotić. Dva minuta prije kraja susreta poraz Aleksandrovčana ublažio je kapiten Luka Kovač.

Laminčani su protiv Kalema poveli u 40. minuti golom Radovana Perišića, no na početku drugog dijela gosti se vraćaju preko Mladena Čegara koji pogađa u 52. minuti. Ipak, domaćini su sa još dva pogotka u mreži Miroljuba Babića rješili pitanje pobjednika. Strijelci su bili Nemanja Batos i Mladen Đukić.

Jedini meč bez pobjednika odigrali su Omladinac i Borac iz Šibovske. Tim iz Brestovčine u vođstvo je doveo Nenad Vučković u 71. minuti, međutim samo devet minuta kasnije rezervista Borca Mihajlo Milinčić pogađa za konačnih 1:1.

Biseri 2 : 0 Kozara
13 Skojevki 1 : 1 Torpedo
Polet 2 : 2 Borac (Šibovska)
Omladinac 1 : 0 Kalemi
Laminci 1 : 1 Potkozarje
Sloboda 3 : 1 Župa
Sloga DIPO 0 : 1 Mladi Krajišnik
Borac (Mašići) 1 : 3 Obradovac