Radniku bod u Mostaru (video)

Radnik - Zrinjski

U okviru posljednje utakmice trećeg kola M:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine, HŠK Zrinjski je ugostio Pod Bijelim brijegom ekipu FK Radnik. Konačan rezultat utakmice glasio je 0:0. Na prvu priliku se nije moralo dugo čekati, te je već u trećoj minuti utakmice Kunić odlično šutirao glavom, ali je Dalibor Kozić odbranio udarac napadača Plemića.

Samo tri minute nakon toga Kozić je ponovo spasio svoj klub, a čist zicer iz peterca promašio je Nemanja Bilbija, te je izborio samo korner za svoju ekipu. Plemići su tako nastavili sa svojom incijativom u prvom dijelu prvog poluvremena.

Igrao se 22. minut utakmice, kada je viđena najbolja prilika u prvom poluvremenu, šutirao je Nemanja Bilbija, ali je njegov udarac pogodio stativu, dok je Kozić ostao ukopan na mjestu, te je tako ostalo 0:0.

Do kraja prvog dijela utakmcie rezultat se nije mijenjao te je konačan rezultat prvog dijela glasio 0:0.

U nastavku utakmice odlična šansa se desila u 59. minuti utakmice, kada je Filipović odlično šutirao, ali je njegov udarac izblokirao Novaković i poslao loptu u korner.

U samom finišu susreta najbolju priliku je imao rezervista Škrbić, koji je pokušao glavom prevariti Kozića nakon centaršuta Trebotića, ali je to lagano odbranio golman gostiju i tako sačuvao bod svojoj ekipi.