Debitan kolo vodi

Nakon tri odigrana kola u m:tel Prvog ligi Federacije BiH jedina ekipa sa maksimalnim učinkom je debitant u ligi, Vis Simm Bau koja svoje utakmice kao domaćin igra u Tešnju.

U ovom kolu su u Živinicama ostvarili i drugu gostujuću pobjedu protiv Slavena od 0:3, golove su postigli, Aladin Isaković (50'), Nermin Hodžić (52') i Adnan Pandžić (85') .

U Gračanici u jednom od derbija kola puleni šefa stručnog štaba Bratstva, Nikole Nikića, mada su Bišćani golom Haračića u petoj minuti stekli prednost, 0:1, golovima Maida Jaganja (19'), Dejana Zarića (32') i Kemala Hasikića (55'), slavili 3:1.

Na preostala dva derbija minimalno su slavile domaće ekipe, Zvijezda protiv GOŠK - a, 1:0, strijelac Aleksandar Milaković (90'+2), te Travnik je istim rezultatom golom Mirka Vujice ( 43') savladao Posušje.

Banovićka Budućnost je na svom travnjaku zabilježila prvu ovosezonsku pobjedu protiv Orašja, 3:2, za domaće golove su dali  Mirnes Salihović, 10' i 40' i Omer Berbić 24', za oraške Labudove Zvonimir Mikić 8' Kenan Lugavić 32' i 64.

Prvu ovosezonsku pobjedue na svojim Bjelavama ostvarila je ekipa Čapljine, mada je Radnik iz Hadžića golom Aldena Vladavića (35') prvi stekao prednost 0:1. U drugom poluvremenu Čapljinci su sa  golovima  Elmina Hadžikadunića (55') i Milorada Albijanića (62') ostvarili prvi trijumf, 2:1.

U Kaknju je bilo neizvjesno, konjički Igman je imao prednost od 0:2, B. Šehić (26') i Marko Savinović (75), Konjičani su u prvom poluvremenu imali nekoliko prilika, pogođenu stativu,  ali je i domaći golman Bekan bio sjajan, da bi domaći u 85' i 86, izjednačili na 2:2, Kenan Dervišagić i Mustafa Mušija.

Nedjeljni susret u Tešnju nakon vodstva Goražda, Hrelja (54'), 0:1, TOŠK je u 77' i 82' golovima Dizdarevića iz penala ostvario prvu pobjedu, 2:1.

Rezultati,

Gračanica :  NK Bratstvo - NK Jedinstvo  3:1 ( Jaganjac 19'  Zarić 32'  Hasikić 55' / Haračić 5'  ).

Gradačac: NK Zvijezda - NK GOŠK 1:0 ( Milaković 90'+2) .

Banovići :  FK Budućnost - NK Orašje 3:2 ( Berbić 24'  Salihović 10' 40'/ Mikić 8'  Lugavić 32'  )  .

Tešanj : NK TOŠK - FK Goražde 2:1 ( Dizdarević 77' iz 11m. 82' iz 11m. / Hrelja 54' )

Travnik : NK Travnik - NK Posušje 1:0 ( Vujica 43') .

Živinice : NK Slaven - NK Vis Simm Bau 0:3 ( Isaković 50'  Hadžić 52'  Pandžić 85') .

Čapljina : NK Čapljina - FK Radnik  2:1 (  Hadžikadunić 55' Albijanić 62' / Vladavić 35'   ).

Kakanj :  FK Rudar - FK Igman 2:2 ( Dervišagić 85' Mušija 86'  / B. Šehić 26' Savinović 75')  .

GOŠK 3 : 0 Rudar
Travnik 0 : 2 Čapljina
Slaven 1 : 3 Radnik
TOŠK 3 : 0 Igman
Budućnost 1 : 0 Posušje
Bratstvo 0 : 4 Vis Simm Bau
Zvijezda 4 : 1 Goražde
Jedinstvo 2 : 1 Orašje