U Grbavcima domaćin postigao 11 golova, Torpedo upisao prve bodove

Trijumf Sloge DIPO na premijeri, ubjedljiva pobjeda 13 Skojevki i prvi bodovi za Torpedo obilježili su treće kolo u Područnoj ligi Gradiška.

U osam utakmica minulog vikenda viđena su 43 pogotka, što u prosjeku predstavlja više od pet golova po susretu. Najviše ih je viđeno u Grbavcima gdje ekipa 13 Skojevki nije imala milosti za goste iz Šibovske. Domaći su nakon minimalnog poraza od Bisera pred svojim navijačima brojali čak do 11, dok su gosti jedino u finišu utakmice uspjeli postići počasni pogodak preko Jasminka Kovača. U pravoj kanonadi na ''Gajevima'' proslavio se Bojan Radić koji je šest puta tresao mrežu Borca, dva gola postigao je Nikola Gavrilović, dok su po jednom pogađali Dejan Telić, Đorđe Gaćeša i Mirko Čikić.

Nakon dva poraza na startu šampionata ekipa Bojana Vujića slavila je u komšijskom derbiju protiv Bisera. Gosti su dominirali tokom prvih 45 minuta, a dobru igru naplatili su u 33. i 42. minuti. Oba gola postigao je napadač Dejan Kojić. Ipak, ekipa iz Cerovljana loše je otvorila drugi dio igre. Biseri su preko Miroslava Zgodića koji je bio siguran realizator s bijele tačke smanjili na 1:2 već u 47. minuti. U 59. uslijedio je direktan crveni karton za fudbalera gostiju Srđana Berića, međutim ni to nije bilo od koristi domaćinima da dođu do izgledne šanse za pogodak, pa je na kraju Torpedo zasluženo upisao prve bodove na svoj konto.

Mnogo uzbuđenja viđeno je i u Mašićima na susretu između Borca i Kozare. Domaći su poveli četiri minuta prije pauze, a penal je iskoristio Vladimir Stijaković. U nastavku Borac duplira prednost preko Save Jokanovića u 53. minuti, da bi nakon toga Kozara preko iskusnog Borisa Anića za samo tri minuta uspjela izjednačiti rezultat. Napadač Kozare pogađao je u 60. i 63. minuti. Uspijevaju domaćini ponovo povesti u 76. minuti, a strijelac je ponovo bio Savo Jokanović. Ipak, devet minuta prije zadnjeg sudijskog zvižduka Mihajlo Šukalo pogađa za konačnih 3:3.

Na otvaranju treće runde Sloga DIPO ubjedljivo je savladala Obradovac sa 5:1. Dva puta su se u listu strijelaca upisivali Mihajlo Mijatović i Aleksandar Mirjanić, jednom Bojan Timarac, dok je počasni gol za goste postigao Igor Pilipović.

Pored Sloge i drugi tim iz Podgradaca uspio je postići pet golova na domaćem terenu. Sloboda je na krilima trostrukog strijelca Predraga Pralice sa 5:2 savladala Mladi Krajišnik, a još su pogađali kapiten Ognjen Đorđić i Nebojša Konjević. Za tim iz Kukulja strijelci su bili Bojan Erceg i Dragiša Lukić.

Laminci su lako izašli na kraj sa Župom. Četiri pogotka u mreži tima iz Milosavaca bila su dovoljna za drugu pobjedu crveno-bijelih. Ono što posebno raduje stratega Laminčana Branka Tomića jeste da su se u strijelce upisala četiri različita igrača. Pogađali su redom Slaviša Gačić, Radovan Perišić, Mihajlo Maletić i kapiten Saša Dejanović.

Poslije trijumfa u Trebovljanima Omladinac iz Brestovčine poražen je na svom terenu od vrlo dobre ekipe Potkozarja. Gosti su poveli u 27, a strijelac je bio Ognjen Popović. 'Bresta' uspijeva izjednačiti u 40. minuti, a siguran sa bijele tačke bio je Dejan Nežić. Na samom početku drugog dijela kazneni udarac za goste. Duško Miljević bio je siguran i ponovo Aleksandrovčane doveo u prednost. Pitanje pobjednika riješio je Duško Zelić u 81. minuti, a vrijedi pomenuti i to da su gosti u 88. minuti ostali sa igračem manje pošto je drugi žuti karton dobio rezervista Ostoja Došlov.

Najviše brige na početku prvenstva imaju Kalemi koji su jedina ekipa bez bodova nakon tri kola. Tim iz Trebovljana minimalno je poražen od novajlije iz Elezagića, a gol vrijedan nova tri boda za Polet u 27.minuti susreta postigao je Siniša Ninić.

Biseri 2 : 0 Kozara
13 Skojevki 1 : 1 Torpedo
Polet 2 : 2 Borac (Šibovska)
Omladinac 1 : 0 Kalemi
Laminci 1 : 1 Potkozarje
Sloboda 3 : 1 Župa
Sloga DIPO 0 : 1 Mladi Krajišnik
Borac (Mašići) 1 : 3 Obradovac