Sloga prvi finalista kupa Republike Srpske

Detalj sa utakmice Sloga - Leotar

Rukometaši Sloge su teškom mukom savladali ekipu Leotara iz Trebinja rezultatom 30:29 i plasirali se u finale Kupa Republike Srpske gdje će imati priliku da odbrane trofej iz prošle godine. U samom finišu utakmice umalo da od gotovog naprave veresiju.

Sloga je dobro otvorila utakmicu povela 3:1. A onda se igralo do 18-og  gol za gol. Zatim domaći golovima Zekića i Milićevića odlaze na plus tri 10:7. Dobojlije su čvrsto održavale svoje vođstvo. Na odmor odlaze sa četiri gola prednosti 16:12.

U 34.minutu Sloga dolazi do pet golova razlike 18:13. Tekao je 43.minut kada Trebinjci serijom 3:0 dolaze na minus dva 21:19. Zatim sa dva brza gola Černova i Perovića Sloga ponovo ima osjetniju prednost 23:19. U posljednjih deset minuta izabranici Marija Kelentrića ulaze sa vođstvom 26:21. U 54.minutu rezultat na semaforu glasio je 28:23 za Slogu. A onda dolazi do strahovitog pada u igri, nekoliko grešaka, gosti su u naletu i prave seriju 4:0 za samo gol zaostatka 28:27 (57.minut). Seruju prekida Vukašin Zekić svojim golom za vođstvo 29:27. U finišu drama Vladimir Tomić i Aleksandar Milojević donose izjednačenje Leotaru i to prvi put nakon početnih 1:1. Čak u sljedećem napadu imaju priliku da povedu ali to im nije dozvolio izvrsnom odbranom Milutin Bogdanović. U posljednjem minutu gol za vođstvo Sloge 30:29 postiže Vladimir Stanković. Gostima je preostalo 25 sekundi za posljednji napad ali nisu imali realizaciju i na kraju Sloga je slavila 30:29.

Najefikasniji u pobjedničkom taboru bili su Marko Perović sa 9, te Vladimir Stanković sa 6 golova. U redovima Leotara najbolji su bili Aleksandar Milojević sa 8 i Milomir Ninković sa 5 golova. Na kraju treba reći da je presudna za pobjedu Sloge bila odlična intervencija golmana Milutina Bogdanovića.

SLOGA – LEOTAR 30:29 (16:12)

Natkriveni stadion sportskih igara. Bez gledalaca. Sudije: Predrag Dejanović i Elvis Marčetić (oba iz Prijedora). Delegat: Vedran Paleksić (Doboj). Sedmerci: Sloga 3(3), Leotar 3(1). Isključenja: Sloga 10, Leotar 14 minuta.

SLOGA: Bogdanović (4 odbrane), Iunin 2, Ristić, Perović 9(3), Tulendić, Mišanović, Černov 5, Stanković 6, Miloš Maksimović, Dejanović (5 odbrana), Zekić 5, Gavrić, Stojanović, Knežević, Miličević 3, Bubić. Trener: Mario Kelentrić.

LEOTAR: Savović (2 odbrane), Orbović, Parežanin 2, Milojević 8(1), Ninković 5, Omerović (3 odbrane), Ratković, Vasilije Stojanović, Abramović 2, Vasilije Kovač, Dimitrije Kovač, Tomić 4, Ivanović 2, Inić 2, Komnenović 4. Trener: Darko Tavrić.

Hercegovina : Krivaja
Maglaj : Borac M:TEL
Konjuh : Leotar
Sloboda : Gračanica
Sloga : Čapljina
Goražde : Izviđač