Biće teško protiv Kamešnice

Armin Cero, golman Klisa

Nakon odigrana tri kola u Drugoj ligi FBiH, grupa "Jug", fudbaleri Klisa iz Buturović Polja nalaze se na drugom mjestu, uz gol razliku, 11:1 .Puleni trenera Klisa Nedima - Nine Kudre su u 1. kolu na svom travnjaku u derbiju kola savladali ekipu Neuma, 3:0, u drugom kolu su remizirali, 1:1 u Tomislavgradu, a u trećem sa sedam golova u mreži ispratili ekipu Bjelopoljca.

Hercegovački Hofenhajm je u Kupu HNK -a treći put osvojio trofej pobjednika i nastavio sa dobrim igrama i rezultatima.

U redove FK Klisa stigao je iz konjičkog Igmana mladi golman  Armin Cero i već na startu ovogodišnje sezone opravdao povjerenje trenera Kudre, kao i Uprave kluba.

Na startu ligaške sezone u domaćem duelu sa Neumom, mada je konačni rezultat bio 3:0, ključni momenat utakmice se dogodio u 23. minuti prvog poluvremena kada je 21 - godišnji Armin Cero sjajnom intervencijom spasio domaće, a takođe u 2. kolu na gostovanju u Tomislavgradu kod rezultata, 0:0, sjajnom intervencijom je spriječio pogodak.

- Kako ste primljeni u novoj sredini, upitali smo Armina Ceru, golmana Klis .

-Prvo bih se zahvalio Upravi FK Klisa i igračima na ukazaom povjerenju i treneru, fudbalskoj legendi Nedimu - Nini Kudri .  U novoj sredini je sve na visokom nivou, sve pohvale za ljude koji su u klubu i oko kluba, riječi su Armina Cere.

- Šta očekujte od nedjeljne utakmice sa novim rivalom, Kamešnicom u gostima?

-Nastavićemo sa dobrim igrama i pobjedama, biće teško, očekuje nas još u srijedu 16.  septembra u okviru 2. kola seniorskog Kupa Federacije BiH i duel sa prvoligašem Bratstvom iz Gračanice na na našem stadionu. Naravno u duelu sa Kamešnicom biće teško, nadam se pobjedi, kazao je Armin Cero.

Klis 1 : 0 Grude
Troglav 1918 4 : 1 Neum
Stolac 0 : 2 Tomislav
Turbina 4 : 2 Bjelopoljac
Sloga 2 : 1 Kamešnica
Rama 2 : 2 Brotnjo