Radnik pao u tvrdoj utakmici

Fudbaleri Tuzla Cityja večeras su sa minimalnih 1:0 savladali bijeljinski Radnik čime su upisali treći trijumf u isto toliko odigranih domaćih utakmica.

Tuzla se ovom pobjedom podigla na treće mjesto i definitivno djeluje kao ozbiljan kandidat za plasman na evropsku scenu, dok je Radniku ovo bio treći poraz od početka sezone i nakon ovog kola bijeljinski tim je jedini ostao bez ijedne pobjede.

Počela je utakmica agresivno od strane domaćeg tima koji je nastojao što prije doći do pogotka. Ipak, Radnik se branio kvalitetno i utakmica je bila dosta tvrda, a Tuzlaci nisu bili u stanju adekvatno zaprijetiti odbrani gostiju.

Nakon dvadesetak minuta igre, u redovima Tuzlaka počinje se isticati Nermin Crnkić, a domaći uspijevaju igru prenijeti na polovinu Radnika te počinju stvarati šanse. Ipak, Kozić je sjajno raspoložen i brani pokušaje Ubiparipa i Crnkića iz sjajnih pozicija.

U 25. minuti, sjajnu šansu za goste je pripremio Huseinbašić, koji je uposlio Karića, ali njegov udarac glavom odlično zaustavlja Azir Muminović.

Nastavak prvog dijela donio je još nekoliko kvalitetnih šansi za domaće, uglavnom nakon ubačaja sa strane, ali promjene rezultata nije bilo.

Ipak, već u 47. minuti Nermin Crnkić pogađa za vodstvo Tuzla Cityja, nakon ubačaja iz kornera sa lijeve strane. Ovaj gol nije bitnije promijenio tok meča, ali Tuzla City je igrao nešto opreznije.

U 58. minuti, golman gostiju sjajno brani Ubiparipu, a potom brani još dva puta u izglednim šansama za domaće.

Radnik ponovo prijeti tek u finišu, kada Mahir Karić centrira do Saše Novakovića, a njegov udarac glavom odlazi preko gola. Promjena više nije bilo, pa je tuzlanski tim slavio četvrtu pobjedu od početka prvenstva.

Tuzla je sada na trećem mjestu na tabeli sa 13 osvojenih bodova, a Radnik je deseti sa samo četiri boda.

Željezničar 3 : 0 Krupa
Tuzla City 1 : 2 Zrinjski
Sloboda 0 : 0 Borac
Mladost 0 : 1 Velež
Radnik 0 : 2 Široki Brijeg
Olimpik 0 : 3 Sarajevo