US Open: Tim velikim preokretom do prve GS titule

Dominik Tim pobjednik je US Opena. On je u finalu savladao Sašu Zvereva i to nakon velikog preokreta.

Tim je očajno počeo meč. Bio je nervozan, pravio greške a Nijemac je igrao sjajno. U prva dva seta Zverev je potpuno dominirao te ih je dobio sa 6-2 i 6-4. Zverev je sjajno otvorio i treći set te je brejkom poveo sa 2-1. Međutim, Tim se nije predao.

U narednom gemu napravio je ribrejk te je došao do 2-2. Do kraja seta vidjeli smo još jedan brejk a Tim ga je napravio u desetom gemu te je sa 6-4 dobio treći set. U četvrtom setu, jedan jedini brejk. Njega je u osmom gemu napravio Tim te je na kraju sa 6-3 dobio set.

Na početku petog seta, teniseri su razmijenili po brejk. Zverev je napravio brejk i u osmom gemu te je poveo sa 5-3. Servirao je za meč ali mu se rukla stegla i izgubio je servis. U 11. gemu Tim pravi brejk te dolazi do servisa za meč. No, i on je ispustio šansu i otišlo se u taj brejk.

I u taj brejku je vođena velika borba. Imao je Tim 6-4 ali je Zverev pasio obje eč lopte. No, Tim pravi mini brejk, dolazi do poena na svom servisu te sa 8-6 dobija taj brejk.