Posušje
U suretima 6. kola m:tel Prve lige FBiH, u derbiju kola u Gračanici domaće Bratstvo je porazilo banovićku Budućnost, 4:1, po dva gola su postigli Jaganjac i Poturalić, još su domaće pobjede ostvarili sa po 3:0, Goražde i Jedinstvo protiv kakanjskog Rudara i Slavena.
Dvije ekipe koje su u vrhu tabele zabilježile su domaće pobjede, Vis Simm Bau i Posušje protiv, Čapljine, 2:1, odnosno, Radnika, 3:1, jedinu gostujuću pobjedu ostvario je TOŠK koji je savladao Zvijezdu iz Gradačca, 1:3(Dizdarević, Škrijelj, Klarić).
Dvije utakmice su završene bez golova, u Gabeli, GOŠK i Igman i u Orašju istoimena ekipa i Travnik koji je jedini bez poraza.
Rezultati,
Gračanica : NK Bratstvo - FK Budućnost 4:1 (Jaganjac, Poturalić po 2 / Junuzović ).
Gabela: NK GOŠK - FK Igman 0:0 .
Bihać : NK Jedinstvo - NK Slaven 3:0 ( Fajić 2, Haračić ) .
Goražde : FK Goražde - FK Rudar 3:0 (Hrelja, Mihajlović, Galešić ),
Gradačac : NK Zvijezda - NK TOŠK 1:3 ( AG / Dizdarević iz 11m. Škrijelj, Klarić ) .
Tešanj: NK Vis Simm Bau - NK Čapljina 2:1 (Berbić, Kovač /Katavić ) .
Posušje : NK Posušje - FK Radnik 3:1 (Bešlić, Glavina, Buhač / Vladavić ).
Orašje : NK Orašje - NK Travnik 0:0 .
Lista strijelaca,
5 golova, Mirnes Salihović (FK Budućnost), Dženan Haračić (NK Jedinstvo), Maid Jaganjac (NK Bratstvo),
4 - Dino Dizdarević (NK TOŠK), Alden Vladavić (Radnik),
3 - gola, Kenan Dervišagić, Faruk Gačan (FK Rudar), Zvonimir Mikić, Eldin Fačić (NK Orašje), Nermin Hodžić, Mirza Kovač (NK Vis Simm Bau), Husein Poturalić (Bratstvo)....
GOŠK | 3 : 0 | Rudar |
Travnik | 0 : 2 | Čapljina |
Slaven | 1 : 3 | Radnik |
TOŠK | 3 : 0 | Igman |
Budućnost | 1 : 0 | Posušje |
Bratstvo | 0 : 4 | Vis Simm Bau |
Zvijezda | 4 : 1 | Goražde |
Jedinstvo | 2 : 1 | Orašje |
Poz | Tim | Utak | Pob | Ner | Por | Bod | |
1 | Posušje | 30 | 18 | 7 | 5 | 61 | |
2 | TOŠK | 30 | 16 | 6 | 8 | 54 | |
3 | Rudar | 30 | 15 | 5 | 10 | 50 | |
4 | Goražde | 30 | 14 | 7 | 9 | 49 | |
5 | Zvijezda | 30 | 14 | 6 | 10 | 48 | |
6 | Bratstvo | 30 | 14 | 6 | 10 | 48 | |
7 | GOŠK | 30 | 12 | 7 | 11 | 43 | |
8 | Jedinstvo | 30 | 13 | 4 | 13 | 43 | |
9 | Radnik | 30 | 11 | 7 | 12 | 40 | |
10 | Budućnost | 30 | 12 | 4 | 14 | 40 | |
11 | Vis Simm Bau | 30 | 11 | 6 | 13 | 39 | |
12 | Travnik | 30 | 10 | 9 | 11 | 39 | |
13 | Igman | 30 | 10 | 7 | 13 | 37 | |
14 | Orašje | 30 | 10 | 6 | 14 | 36 | |
15 | Čapljina | 30 | 10 | 6 | 14 | 36 | |
16 | Slaven | 30 | 1 | 5 | 24 | 8 |