Skauti u finalu Kupa BiH

Detalj sa utakmice Sloga (GV/U) - Izviđač

DOBOJ – Rukometaši Izviđača plasirali su se u finale Kupa Bosne i Hercegovine savladavši ekipu Sloge iz Gornjeg Vakufa/Uskoplja rezultatom 37:28. Prije početka utakmice upriličena je jedna mala svečanost kada su uručeni prigodni pokloni sudijskom paru Dejanović-Marčetić koji se opraštaju od aktivnog suđenja.

U prvom poluvremenu vidjeli smo jednu izjednačenu utakmicu igralo se uglavnom gol za gol. U 27.minutu Sloga je napravila seriju  4:0 za vođstvo 15:13. Minut kasnije bilo je 16:14 u korist ekipe iz Gornjeg Vakufa/Uskoplja. A onda Luka Bubalo postiže dva uzastopna gola za izjednačenje 16:16. Na odmor se odlazi sa neriješenim rezultatom 17:17.

Drugo poluvrijeme „skauti“ otvaraju serijom 3:0 i vode 20:17. Igrao se 43.minut kada Ljubušaci novom serijom od 3:0 odlaze na plus pet 27:22. Od tog trenutka Ljubušaci su samo povećavali svoju prednost, postizali su golove u serijama. Tri minuta prije kraja na semaforu je stajao rezultat 35:27. Na kraju ubjedljiva pobjeda Izviđača 37:28.

Golove u redovima Sloge postigla su samo četiri igrača, dok su se na drugoj strani skoro svi igrači upisali u strijelce. Najefikasniji u pobjedničkom taboru bili su mladi Luka Bubalo i Dragan Šoljić sa po sedam golova. U redovima Sloge Amer Dedić i Anes Halebić postigli su po 9 golova.

SLOGA /GV/U) – IZVIĐAČ CENTRAL OSIGURANJE 28:37 (17:17)

Natkriveni stadion sportskih igara. Bez publike. Sudije: Predrag Dejanović i Elvis Marčetić (Prijedor). Delegat: Boris Šatordžija (Banja Luka). Sedmerci: Sloga (GV/U) 8(4), Izviđač Central osiguranje 2(1). Isključenja: Sloga (GV/U) 4, Izviđač Central osiguranje 10 minuta.

SLOGA (GV/U): Destanović, Biljaka 5, Halebić 9(2), Dedić 9(2), Uljarević, Čaber (2 odbrane), Pokvić, Bodrušić, Simić 5, Kahvić, Šaravanja, Štrkalj, Čaluk, Boškić, Berzad Demirović (5 odbrana, sedmerac), Amer Demirović. Trener: Aleksandar Radosavljević.

IZVIĐAČ CENTRAL OSIGURANJE: Vukšić 3, Alilović 4, Kos 3, Odak 1, Jozinović 3, Primorac 3, Mišetić 3, Bubalo 6, Miličević 1(1), Grbavac (4 odbrane, 2 sedmerca), Pavlović, Ćeško, Šoljić 6, Bebek 1, Muhović 2, Mandić (9 odbrana, sedmerac). Trener: Toni Čolina

Hercegovina : Krivaja
Maglaj : Borac M:TEL
Konjuh : Leotar
Sloboda : Gračanica
Sloga : Čapljina
Goražde : Izviđač