Sloboda bolja od Borca

DOBOJ – Rukometaši Slobode su odigrali odličnu utakmicu čvrsto u odbrani u savladali ekipu Borac M:tel rezultatom 23:19 i takos epladsirali u finale Kupa Bosne i Hercegovine. Oni će se za treofej boriti sa Izviđečem iz Ljubuškog.

Tuzlaci su zaigrali jako i nametnuli svoj ritam igre. Borac nije mogao da dođe do daha. Sloboda je povela 3:1 u 8.minutu. A onda serijom 4:0 odlaze na plus pet 7:2 (18.minut). Borac punih deset minuta nije uspjevao da postigne gol. Roletnu je na svom golu spustio izvrsni Dražen Stojanović. U 21.minutu Sloboda je imala vođstvo 8:3. Ipak do odmora su malo popustili dozvolili su Borcu da postigne pet golova, a oni su postigli samo dva. Na kraju prvog dijela rezultat je bio 10:8 u korist Slobode.

Drugo poluvrijeme Sloboda otvara sa tri uzatopna gola za uvećanje vođstva 13:8. Igrao se 40.minut kada je Sloboda imala četiri gola prednosti 15:11. A onda Tuzlaka serija 5:0 za velikih 20:11 (47.minut).U 52.minutu izabranici Davora kadića održavali su plus devet 21:12. Ali od tog trenutka kao i u prvom poluvremenu dolazi do pada u igri, Borac pravi seriju 3:0 za smanjnje rezultata 15:21. Sa nova tri uzastopna gola Banjolučani u 59.minutu dolaze na minus 4 (18:22). Međutim to je bilo sve, Sloboda je slavila 23:19.

U redovima Slobode strijelci su se ravnomjerno rasporedili. Najefikasniji je bio Edin Klis sa 5, Adnan Tufekčić, Emir Suhonjić i Anes Bečić postigli su po 4 gola. U redovima Borca najefikasniji su bili Luka Perić, Luka Knežević i Aleksandar Milićević sa po 4 gola.

BORAC M:TEL – SLOBODA 19:23 (8:10)

Natkriveni stadion sportskih igara. Bez publike. Sudije: Zdenko Božić i Borislav Slipac (oba iz Novog Travnika). Delegat: Milenko Turudić (Mostar).Sedmerci: Borac M:tel 5(3), Sloboda 1(0). Isključenja: Borac M:tel 10, Sloboda 10 minuta.

BORAC M:TEL: Bera (3 odbrane, sedmerac), Perić 4, Puljizović, Jeremić, Todorović, Ljubišić, Milićević 4(1), Nježić 1, Knežević 4, Subotić (9 odbrana), Vučićević, Tepić 1, Ćelić, Draganić 1, Milovac 3(2). Trener: Mirko Mikić

SLOBODA: Stojanović (13 odbrana, sedmerac), Čamdžić, Tufekčić 4, Djana, Suhonjić 4, Ovčina 3, Vuković, Halilković 3, Zdravko Čajić (odbrana, sedmerac), Klis 5, Renato Čajić, Husejinović, Milkunić, Bajrić, Bečić 4, Jusić. Trener: Davor Kadić

Hercegovina : Krivaja
Maglaj : Borac M:TEL
Konjuh : Leotar
Sloboda : Gračanica
Sloga : Čapljina
Goražde 30 : 40 Izviđač