Na krilima Dražena Stojanovića Sloboda uzela trofej (FOTO)

RK Sloboda (Tuzla) osvajač Kupa Bosne i Hercegovine

DOBOJ – U veoma uzbudljivom finalnom susretu na krilima svog golmana Dražena Stojanovića Sloboda je osvojila Kup Bosne i Hercegovine. Oni su savladali ekipu Izviđač Central osiguranje rezultatom 29:28.

U prvih sedam minuta susreta igralo se gol za gol, Tuzlaci su vodili 5:4. U 11.minutu Izviđač dolazi do dva gola prednosti 8:6. Tada Sloboda pravi seriju 4:0 i preokreće rezultat u svoju korist 10:8 (15.minut). Tekao je 19.minut Sloboda stiže do tri gola preimućstva 13:10, a tri minuta kasnije 15:12. Ali onda Vukšić sa dva i Miličević sa jednim golom „skautima“ donose izjednačenje 15:15. Sloboda golovima Bečića i Suhonjića vraća se na plus dva 17:15. Na odmor Tuzlaci odlaze sa golom prednosti 18:17.

Drugo poluvrijeme i jedna i druga ekipa odigrale su čvrsto u odbrani. Palo jed dosta manje golova u odnosu na prvi period meča. Sloboda je održavala dva gola prednosti, u tim trenucima igralo se  gol za gol. U 44.minutu izabranici Davora Kadića imaju vođstvo 25:23. Adnan Tufekčić sa svoja dva gola povisuje prednost 27:24. U posljednja tri minuta ipak drama. Ljubušaci sa tri uzastopna pogodka dolaze do izjednačenja 28:28. Ali onda uz zvuk sirene Anes Bečić donosi veliku radost svom timu i pobjedu za trofej 29:28.

Uz fenomenalnog golmana Dražena Stojanovića koji je sakupio 19 uspješnih intervencija najzaslužniji za pobjedu Slobode bili su Anes Bečić sa 7 i Adnan Tufekčić sa 6 golova. U redovima Izviđača najubojitiji billi su izvrsni srednji bek Milan Vukšić sa 8, te Miloš Kos sa 5 golova.

Za najboljeg golmana finalnog turnira Kupa Bosne i Hercegovine proglašen je Dražen Stojanović iz pobjedničke ekipe, najbolji strijelac je Milan Vukšić iz Izviđača, dok je najbolji igrač Anes Bečić iz Slobode.

IZVIĐAĆ CENTRAL OSIGURANJE 28:29 (17:18)

Natkriveni stadion sportskih igara. Bez publike. Sudije: Amar i Dino Konjičanin (oba iz Visokog). Delegat: Vladimir Jović (Tuzla). Sedmerci: Izviđač Central osiguranje 6(4), Sloboda 3(1). Isključenja: Izviđač Central Osiguranje 14, Sloboda 12 minuta. Diskvalifikacija (treće isključenje): Dragan Šoljić (Izviđač Central osiguranje) u 56.minutu. Crveni karton: Milan Vukšić (Izviđač Central osiguranje) 46.minutu.

IZVIĐAČ CENTRAL OSIGURANJE: Vukšić 8(4), Alilović 2,Kos 5, Odak, jozinović 3, Primorac 1, Fran Pavlović, Mišetić 1, Bubalo 4, Miličević 2, Grbavac (9 odbrana, 2 sedmerca), Ivano Pavlović, Šoljić 1, Bebek, Muhović 1, Mandić (3 odbrane). Trener: Toni Čolina.

SLOBODA: Stojanović 1 (19 odbrana), Čamdžić, Tufekčić 6, Djana, Suhonjić 5, Ovčina 3(1), Vuković, Halilković 4, Zdravko Čajić (2 odbrane, 2 sedmerca), Klis 3, Renato Čajić, Husejnović, Milkunić, Bajrić, Bečić 7, Jusić. Trener: Davor Kadić.

Irač utakmice: Dražen Stojanović (Sloboda)