Novi poraz Sutjeske

Fudbaleri Podgorice i Dečića ostvarili su pobjedu, dok je Sutjeska doživjela poraz u utakmicama petog kola Telekom Prve crnogorske lige.

Vodeća Podgorica savladala je na DG areni plavsko Jezero 1:0.

Odlučujući pogodak, za četvrti trijumf ove sezone, postigao je Šaleta Kordić u 46. minutu.

Plavski tim, povratnik u društvo najboljih, doživio je drugi poraz, a ove sezone ostvario je pobjedu i dva remija.

Ubjedljiv trijumf zabilježio je Dečić, koji je pred svojim navijačima slavio protiv pljevaljskog Rudara 4:1.

Do treće pobjede došao je golovima Iljira Camaja u 10, Kristijana Vuljaja u 37. i 58. i Anđela Rudovića u 43. minutu.

Jedini pogodak za Rudar postigao je Marko Merdović u 86. minutu.

Iznenađenje je priredila Zeta, koja je u Nikšiću savladala ekipu Sutjesku 2:0.

Ekipu iz Golubovaca do druge pobjede ove sezone vodili su Ivan Vukčević u 55. i Kođo Nijaveđi u 56. minutu.

Pobjednika nije bilo u duelu OFK Titograda i Iskre u podgoričkom naselju Stari aerodrom, koji je završen 1:1.

Domaćin je poveo golom Marka Mrvaljevića u 44. minutu.

Izjednačio je i postavio konačan rezultat Bogdan Milić u 73. minutu.

Duel Petrovca i Budućnosti odgođen je zbog obaveza podgoričkog tima na evropskoj sceni.