Igman - Posušje 0:1
U jednom od derbija kola u Travniku su se sastali domaća istoimena ekipa koja je do ovog kola jedina bila bez poraza, tri veoma važna boda gostima iz bihaćkog Jedinstva je donio Sinan Samardžić, 0:1, dok je na drugom derbiju u Konjicu između domaćeg Igmana i Posušja bio isti rezultat, 0:1, gol za Posušake je postigao Lučić u 67. minuti iz penala.
Najubjedljiviju pobjedu u 7. kolu su zabilježili fudbaleri kakanjskog Rudara koji su "petardom" ispratili goste iz Orašja, vrijednu gostujuću pobjedu je ostvarila gradačačka Zvijezda u Živinicama protiv Slavena, golom Antića.
U Čapljini istoimena domaća ekipa je ugostila Goražde, Kerim Tatar je dva puta pogodio za Goraždane, prvi gol za Čapljince je postigao Albijanić, dok je bod donio domaćinima Raguž u 90. minuti,2:2.
Gošk nastavlja sa veoma lošim rezultatima, ovaj put je poražen u Banovićima od Budućnosti, gol odluke je djelo Trumića.
Na dvije preostale nedjeljne utakmice, na trećem derbiju u Tešnju između domaćeg TOŠK - a i Bratstva iz Gračanice utakmicu je za domaće riješio trostruki strijelac Selmir Mahmutović koji je u prvom dijelu u 4. minuti sa penala donio prednost Tešnjacima, 1::0, u 35. minuti je povećao na 2:0, a u 73. je postavio konačnih 3:0 za TOŠK.
U Hadžićima je domaći Radnik ugostio ekipu Vis Sim Bau. Hadžićani su već na početku susreta pokazali da neće bit lak zalogaj, imali su više prilika, da bi Enes Karić u 33. minuti doveo domaće u rezultatsku prednost, 1:0. sedam minuta kasnije Vladavić je imao veliku priliku da poveća prednost svoje ekipe, ali je Kragić bio sjajan. U drugom poluvremenu, u 73, minuti Mirza Kovač je izjednačio na 1:1, da bi pred sam kraj Memić imao veliku priliku za pobjedu Radnika, ali je ostalo, 1:1.
Rezultati,
Tešanj : NK TOŠK - NK Bratstvo 3:0 (Mahmutović 3).
Banovići: FK Budućnost - NK GOŠK 1:0 (Trumić)
Travnik : NK Travnik - NK Jedinstvo 0:1 ( Samardžić ) .
Čapljina : HNK Čapljina - FK Goražde 2:2 (Albijanić, Raguž 90' /Kerim Tatar 2) .
Živinice : NK Slaven - NK Zvijezda 0:1 (Antić) .
Hadžići : FK Radnik NK Vis Simm Bau 1:1 ( Kazić/ Kovač) .
Konjic : FK Igman - HŠK Posušje 0:1 (Lučić 11m.).
Kakanj : FK Rudar - NK Orašje 5:0 ( Gačan 2, Kobilica, Čahajić, Bešić) .
Lista strijelaca,
5 golova, Mirnes Salihović (FK Budućnost), Dženan Haračić (NK Jedinstvo), Maid Jaganjac (NK Bratstvo), Selmir Mahmutović (NK TOŠK),
4 - Dino Dizdarević (NK TOŠK), Faruk Gačan (FK Rudar), Alden Vladavić (Radnik), Kerim Tatar (FK Goražde), Mirza Kovač (NK Vis Simm Bau),
3 - gola, Kenan Dervišagić (FK Rudar), Zvonimir Mikić, Eldin Fačić (NK Orašje), Nermin Hodžić (NK Vis Simm Bau), Husein Poturalić (Bratstvo)....
Igman - Posušje 0:1 (0:0)
Gradski stadion u Konjicu, glavni sudija : Semir Sarajkić (Sarajevo), pomoćnici : Boris Bilješko (Novi Travnik) i Haris Ljuca (Sarajevo),
4. sudija : Muamer Kurić (Jajce), delegat : Esad Kudelić (Bužim), posmatrač suđenja : Josip Marjanović (Novi Travnik), Strijelac : 0:1 - Lučić (67) iz 11m. Žuti kartoni : Kašić, Rodrigo, Lukomirak, Pajaziti (Igman), Bešlić, Barišić, Soldo (Posušje).
Igman, Jamaković, Mešić, Mandžuka (od od 78. Alić), Rodrigo, Savinović, Lukomirak, Sabljica (od 63. Osmanović), Alešević (od 76. Mehić), Džafić, Mujagić ( od 54. B. Šehić),šić (od 76. Šehić). Trener : Fadil Hodžić .
Posušje : Gašić, Barišić, Buhač (od od 90. Musa), Brekalo, J. Serdarušić, Landeka, Bešlić (od od 88. Soldo), Stipić, Glavina (od 53. Hadrović), Lučić, Sesar (od 46. A. Serdarušić).Trener : Denis Ćorić .
GOŠK | 3 : 0 | Rudar |
Travnik | 0 : 2 | Čapljina |
Slaven | 1 : 3 | Radnik |
TOŠK | 3 : 0 | Igman |
Budućnost | 1 : 0 | Posušje |
Bratstvo | 0 : 4 | Vis Simm Bau |
Zvijezda | 4 : 1 | Goražde |
Jedinstvo | 2 : 1 | Orašje |
Poz | Tim | Utak | Pob | Ner | Por | Bod | |
1 | Posušje | 30 | 18 | 7 | 5 | 61 | |
2 | TOŠK | 30 | 16 | 6 | 8 | 54 | |
3 | Rudar | 30 | 15 | 5 | 10 | 50 | |
4 | Goražde | 30 | 14 | 7 | 9 | 49 | |
5 | Zvijezda | 30 | 14 | 6 | 10 | 48 | |
6 | Bratstvo | 30 | 14 | 6 | 10 | 48 | |
7 | GOŠK | 30 | 12 | 7 | 11 | 43 | |
8 | Jedinstvo | 30 | 13 | 4 | 13 | 43 | |
9 | Radnik | 30 | 11 | 7 | 12 | 40 | |
10 | Budućnost | 30 | 12 | 4 | 14 | 40 | |
11 | Vis Simm Bau | 30 | 11 | 6 | 13 | 39 | |
12 | Travnik | 30 | 10 | 9 | 11 | 39 | |
13 | Igman | 30 | 10 | 7 | 13 | 37 | |
14 | Orašje | 30 | 10 | 6 | 14 | 36 | |
15 | Čapljina | 30 | 10 | 6 | 14 | 36 | |
16 | Slaven | 30 | 1 | 5 | 24 | 8 |