Drljević i Bogučanin za tri boda Sokolova

Fudbaleri Slavije iz Istočnog Sarajeva su u 8. kolu Prve lige Republike Srpske savladali Podrinje na svom terenu sa 2:0.

Užasan teren stadiona u Istočnom Sarajevu donio je izuzetno loš fudbal i jednih i drugih. Kiša koja je lila noć i jutro pred utakmicu natopila je teren, pa je to bila prava kaljuga po kojoj fudbaleri nisu mogli da pokažu ni blizu šta znaju. Zbog svega toga, prilika u prvom poluvremenu gotovo da nije ni bilo. Jako je teško bilo i samo trčati po terenu, a kamoli odigrati nešto iole smisleno. Slavija jeste držala loptu u svom posjedu veći dio poluvremena, ali bilo je to poprilično jalovo i bezidejno..

Gosti teško da su uspjevali da dođu u napadačku trećinu terena. Jedini put kada su to uspjeli bilo je u 31. minutu meča i to iz prekida. Šaban Nasufović je sa centra terena ubacio u kazneni prostor iz slobodnog udarca, lopta je sviju preletjela, a na drugoj stativi je zakasnio Adin Arnautović da je pospremi u mrežu.

Prvi šut u okvir gola imali smo u 33. minutu meča. Denis Čomor je probao, ali pravo u golmana Veselina Dakića koji nije smio da hvata mokru loptu, već je odbio u korner. Nakon kornera kratko su kombinovali Bogučanin i Šćepanović, kapiten Sokolova je povukao loptu u kazneni prostor gdje je pao, ali sudija Jelić je uz velike proteste domaćih samo odmahnuo rukom. Pokušala je Slavija konkretnije da zaprijeti u finišu prvog poluvremena, međutim nije bilo puno konkretnih prijetnji, a i golman gostiju Veselin Dakić se na prekidima pokazao kao jako siguran.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme Slavija dolazi do vodstva. Igrala se 50. minuta utakmice kada je Vučina Šćepanović izveo korner, odbrana gostiju je bila potpuno dekocentrisana, lopta je praktično proletjela u visini peterca i došla na drugu stativu gdje je sačekao Amer Drljević i glavom poslao u mrežu za vodstvo domaćih.

Kako je bilo do gola, a tako se igralo i nakon gola, teško, nepovezano i poprilično naporno, kako za igranje, tako i za gledanje. Tek, bilježimo pokušaj kapitena gostiju Dragana Došla iz slobodnog udarca, preko gola. Bio je to praktično i jedini pokušaj prema golu Ivan Trifkovića, koji nije imao gotovo nikakve potrebe za intervencijama u ovoj utakmici, osim u nekoliko navrata kada je dobro ispratio igru i na vrijeme krenuo sa svoga gola da otkloni opasnost.

Slavija do drugog gola dolazi u 85. minutu. Štoper domaćih, Jovica Klasanović, je pogriješio u posljednjoj liniji, predao je loptu Denisu Bogučaninu koji izlazi sam na Veselina Dakića i postiže gol za ovjeru teškog, ali zasluženog trijumfa domaćih.

Bilo je jasno nakon toga da Slavija, koja je danas bila bez trenera Zorana Erbeza koji se nalazi sa pionirskom reprezentacijom BiH, dolazi do treće pobjede u sezoni, sada imaju 12 bodova, dok Podrinje ostaje prikovano za dno tabele sa svega dva osvojena boda.

FK SLAVIJA – FK PODRINJE JANJA 2:0 (0:0)