Veležu tri boda

U okviru druge utakmice devetog kola m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine FK Velež je ugostio ekipu FK Radnik, a konačan rezultat susreta glasio je 2:1.

Prva prava utakmica došla je već u trećoj minuti utakmice za domaćina, ali je Obren Cvijanović šutirao preko gola. Samo par minuta nakon toga mreža se zatresla, ali je pogodak Brandaa poništen.

U narednom napadu Radnik postiže pogodak, ali se ovaj pogodak važio, te su gosti stigli u prednost od 0:1. Strijelac gola bio je Kenan Šarić, koji je nakon pogotka još zaradio u žuti karton zbog slavlja.

U nastavku utakmice Velež je pokušavao da se vrati u susret, ali su pokušaji Mulića i Čivića otišli pored gola. U 18. minuti utakmice odličan prodor je imao Vladimir Bradonjić, ali je njegov udarac bio jako slab, te je Adnan Bobić lagano odbranio.

Velež je do najbolje prilike na utakmici stigao u 26. minuti utakmice, kada je Mulić šutirao glavom nakon centaršuta Cvijanovića, ali je Kozić sjajno odbranio. Rođeni su zaprijetili i u 37. minuti preko visokog napadača, ali on nije iskoristio dobru loptu Brandaa.

Ipak, u finišu prvog dijela Velež stiže do izjednačenja, a strijelac gola ovoga puta bio je Cvijanović koji je pogodio nakon fantastične asistencije Brandaa.

U nastavku utakmice Velež je na samom otvaranju poluvremena došao do velikog preokreta, a strijelac gola bio je Zeljković u 50. minuti utakmice nakon asistencije Ćivića. Samo tri minute nakon tog pogotka Velež je ponovo imao dobru priliku ali je Mulić ponovo promašio izglednu situaciju protiv Kozića.

U nastavku utakmice Kozić je spašavao svoj tim, a pokušaji Cvijanovića, Zeljkovića i Radovca su odlazili ili u ruke golmana ili pored gola. Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao.

FK Velež - FK Radnik 2:1
Strijelci: Šarić 6' 0:1, Cvijanović 1:1 40', Zeljković 2:1 50'
Žuti kartoni: Bihorac, Radovac (FK Velež) Šarić, Janjić (FK Radnik)

FK Velež: Bobić, Radović, Bihorac, Zeljković, Ćosić, Cvijanović, Brandao, Vehabović, Ćivić, Radovac, Mulić. Trener: Feđa Dudić.

FK Radnik: Kozić, Novaković, Sušić, Vasić, Bradonjić, Popara, Zukić, Šarić, Motika, Koraksić, Šubert. Trener: Slavko Petrović.

Široki Brijeg 2 : 1 Mladost
Krupa 0 : 3 Zrinjski
Sarajevo 1 : 1 Željezničar