Vlasenica na Vidikovcu upisala tri boda

Vlasenica je u osmom kolu drugoligaškog Istoka upisala prvu pobjedu u gostima, savladavši na srebreničkom Vidikovcu Guber, rezultatom 0:1.

Zasluženo do svih bodova: FK Vlasenica

S obzirom da je na gostovanje krenula bez pet standardnih prvotimaca, a da je Guber,  zbog domaćeg terena, ali i zbog boljeg plasmana na tabeli, bio favorit, Vlasenica je morala biti veoma oprezna, pa su puleni Nebojše Kovačevića tako i ušli u ovaj meč. U prvom dijelu, domaća ekipa je imala blagu inicijativu, pa je dobro organizovanim napadima pokušavala doći do pogotka, ali odbrana Vlaseničana je savršeno funkcionisala, pa se na odmor odlazi bez pogodaka. U drugo poluvrijeme gosti ulaze ofanzivnije i  već u 60. minutu, Milovanović, poslije jednog prekida, na centaršut Šargića, a u gužvi koja se stvorila ispred domaćeg gola, glavom šalje loptu u mrežu Gubera za vođstvo od 0:1. Osam minuta kasnije Došić, koji je bio jedan od najboljih igrača na ovom susretu, ima odličnu priliku da udupla prednost, ali pogađa prečku. Pokušavali su i Srebreničani  da dođu do izjednačenja, ali gosti su uspjeli sačuvati svoju prednost i sa Vidikovca ponijeti sva tri boda.

Đuro Vuksić, predsjednik Vlasenice, ne krije zadovoljstvo zbog prvih gostujućih bodova.

„U komšijskom derbiju uspjeli smo uzeti sva tri boda i sa 13 bodova doći u vrh tabele. Moram istaći da je utakmica bila čvrsta, borbena, i čak i da smo podijelili bodove, to ne bi bilo nerealno. S obzirom da smo u Srebrenicu otišli veoma oslabljeni, bez  tri Kovačevića, kapitena Nebojše i  golmana Dalibora, koji su pauzirali zbog kartona, i povrijeđenog Milovana,  mladog Trninića, koji je takođe povrijeđen, i   Vuksića koji  je bio odsutan zbog poslovnih obaveza , bili bismo zadovoljni i jednim bodom. Zahvalan sam momcima n aodlično odigranoj utakmici, zalaganju i mogu slobodno reći da su nam domaćini parirali samo na sredini terena,  a da smo ih nadigrali u svim drugim segmentima. Srebreničanima se zahvaljujemo na gostoprimstvu, a želio bih pohvaliti i sudijsku trojku koja je svoj posao obavila korektno i profesionalno“, kazao je Vuksić.

Vlaseničani su vezali tri meča bez poraza, dok je Guber, poslije prošlonedjeljnog poraza u Višegradu, ubilježio i prvi na svom terenu.

Guber (Srebrenica) – Vlasenica 0:1 (0:0)