Dva lica Slavije u prijateljskom meču

Foto/ Handball Club Slavija

Rukometni klub Slavija iz Istočnog Sarajeva slavio je i u drugoj prijateljskoj utakmici protiv Briješća u sklopu priprema za novu sezonu.

Nakon što je start Premijer lige BiH otkazan, Slavija je dobila gratis period da se spremi za početak Premijer lige, a to je došlo u najbolji mogući trenutak jer su Sokolovi ionako mnogo kasnili sa početkom priprema zbog svega što se događalo tokom ljeta.

Sedam dana nakon prve prijateljske odigrana je i druga, na istom mjestu, a Slavija je ovaj put slavila pobjedu 33:23. U prvom poluvremenu je dosta toga škripalo u igri Slavije, pa su gosti imali i +5 (8:13), da bi na poluvrijeme otišli sa +4 (12:16).

Ipak, u drugom poluvremenu Slavija je krenula da liči na ozbiljnu ekipu, okrenula je rezultat, te na kraju stigla do ubjedljive pobjede.

Miloš Tešanović i Igor Beribaka su postigli po pet pogodaka, Ajdin Smajilbegović je postigao četiri, a Korjenić, Bojović i Kovačević po četiri. U strijelce su se još upisivali Lale i Tuševljak po dva puta, te po jednom Radovanović, Tošić i Pavlović. Što se golmana tiče, Stefan Trapara je sakupio osam odbrana, dok je Adi Delalić u drugoj polovini drugog poluvremena skupio četiri uspješne intervencije.

Krivaja : Konjuh
Iskra : Sloboda
Bosna : Sloga (Doboj)
Slavija : Borac M:TEL
Vogošća 27 : 12 Sloga (Gornji Vakuf - Uskoplje)
Gračanica : Izviđač
Derventa 32 : 30 Lokomotiva
Maglaj : Leotar