Odličan debi rukometaša gradiške ‘’Kozare 2’’

RK Kozara 2

Novoformirani  Omladinski  rukometni  klub ''Kozara 2'' iz Gradiške u svojoj premijernoj utakmici 1. kola m:tel Druge lige Republike Srpske savladao je u Laktašima istoimenog domaćina sa 34:42.

Najefikasniji u timu kojeg s klupe predvodi trener Aleksandar Kovačević bio je Marko Cvijić sa 11, Vladimir Barać sa 10, te Saša Gogić sa 7 pogodaka.

Treba istaći i odličnu partiju golmana ''Kozare 2'' Luke Andžića koji je na kraju skupio čak 16 odbrana.

ORK "Laktaši 2020" Laktaši - ORK "Kozara-2" Gradiška 34-42 (15-23)

ORK Kozara-2: Luka Andžić (16 odbrana), Nikola Đurić (1 odbrana), Nikola Vojnović 1, Srđan Grujić 4, Vladan Ilić, Slavoljub Bjelajac, Aleksa Bjelajac 4, Saša Gogić 7, Robert Ćorković 2, Danilo Pavlović 1, Đorđe Perić, Slaven Matavulj 1, Marko Cvijić 11, Vladimir Barać 10, Radislav Janković 1, Saša Brkić.

Seniorska ekipa Kozare koja je takođe minulog vikenda imala prvu ovosezonsku utakmicu u m:tel Prvoj ligi Republike Srpske doživjela je tijesan poraz na veoma neugodnom gostovanju u Bijeljini. Na poluvremenu rezultat je bio neriješen, međutim u nastavku domaći su iskoristli činjenicu da je Kozara nastupala bez nekoliko ključnih igrača i na kraju slavili sa tri razlike (29:26).

RK "Bijeljina" Bijeljina - ORK "Kozara" Gradiška 29-26 (13-13)

Generacija 2004. godišta gradiškog tima proteklog vikenda nastupala je u okviru Lige mladih u Kozarskoj Dubici.