Prvu utakmicu su u Banovićima odigrale aktuelne prvakinje RMU Banovići i ŽKK Konjic u kojoj su Banovićanake slavile rezultatom, 104:53, najefikasnije u pobjedničkoj ekipi bile su Prokić sa 26, Marković sa 12 i Zeljković sa 11 postignutih koševa, kod Konjičanki, Kadić je dala 17, Mustafica 11 i Ramić 10 koševa.
ŽKK Orlovi su bili neumorljivi prema svojim gošćama iz ekipe ŽKK Igmana koju su pobijedili čak sa 60 koševa razlike, 99:39, Dragana Domuzin je postigla 22 poena, Tamara Rajić 19 i Anđela Gigić 17 poena, kod gošći Mirjana Šehovac je ubacila 12 poena.
U Ugljeviku domaća ekipa ŽKK Rudar Sport je ugostila KK Džamper, domaće su slavile rezultatom, 67:61, Jelena Stošić je dala 24 poena , a Tina Tanasilović 11 za domaći sastav, a kod gošći Amna Isaković je dala 19 poena.
U Brčkom ŽKK Brčanka je ugostila banjalučku ekipu ŽKK Mladi Krajišnik, to je bila vrlo zanimljiva i neizvjesna utakmica koja je pripala gošćama iz Banja Luk rezultatom, 72:74. Kod domaće ekipe sa 24 poena istakla se Ajla Lević, kod pobjednika Gorana Kondić koja je dala isti broj poena kao Lević, Milena Rađemović je dala 22 i Nataša Tomešević 13 poena .
U Banja Luci debitantkinje u eliti bh. košarke ŽKK Feniks je visoko porazila tuzlansku ekipu ŽKK Jedinstvo Dženeks sa 57 razlike, 107:50.Kod domaće ekipe Nataša Šobot je postigla 25 poena, tri manje je dala Tamara Kapor, 18 Nikolina Džebo, Danijela Popović je postigla 13, a Vanja Vasilić 10 poena, kod poražene ekipe, Bri De Šein Maslaj je dala 18 poena.
Rezultati prvog kolo Prvenstva BiH za košarkašice,
RMU Banovići - ŽKK Konjic 104:53 ( 28:13, 30:20, 15:16, 31:12 ),
ŽOK Feniks - ŽKK Jedinstvo Dženeks 107:50 ( 30:10 , 18:14 , 22:10 , 28:16 ),
ŽKK Orlovi - ŽKK Igman 99:39 ( 29:9 , 34:5 , 20:14 , 16:11 ),
ŽKK Rudar Sport - KK Džamper 67:61 ( 18:10 , 14:26 , 16:15 , 19:10 ),
ŽKK Brčanka - ŽKK Mladi Krajišnik 72:74 ( 25:18 , 13:18 , 14:20 , 20:18 ),
ŽKK Čelik Subor - ŽKK Leotar (-),
slobodna ekipa, ŽKK Play Off.
Play Off Ultra | 58 : 83 | Orlovi |
Čelik | 106 : 53 | Igman |
Brčanka | 60 : 73 | Leotar 03 |
Mladi Krajišnik | 84 : 26 | Rudar Sport |
Feniks | 122 : 39 | Džamper |
RMU Banovići | 101 : 63 | Jedinstvo Dženeks |
Poz | Tim | Utak | Pob | Por | Bod | |
1 | Orlovi | 24 | 23 | 1 | 47 | |
2 | RMU Banovići | 23 | 21 | 2 | 44 | |
3 | Feniks | 24 | 19 | 5 | 43 | |
4 | Play Off Ultra | 24 | 16 | 8 | 40 | |
5 | Čelik | 24 | 16 | 8 | 40 | |
6 | Leotar 03 | 23 | 14 | 9 | 37 | |
7 | Mladi Krajišnik | 24 | 13 | 11 | 37 | |
8 | Jedinstvo Dženeks | 24 | 10 | 14 | 34 | |
9 | Brčanka | 24 | 7 | 17 | 31 | |
10 | Džamper | 24 | 6 | 18 | 30 | |
11 | Konjic | 24 | 5 | 19 | 29 | |
12 | Igman | 24 | 4 | 20 | 28 | |
13 | Rudar Sport | 24 | 1 | 23 | 25 |