XS
SM
MD
LG

Šampion krenuo trijumfom

Prvu utakmicu su u Banovićima odigrale aktuelne prvakinje RMU Banovići i ŽKK Konjic u kojoj su Banovićanake slavile rezultatom, 104:53, najefikasnije u pobjedničkoj ekipi bile su  Prokić sa 26, Marković sa 12 i Zeljković sa 11 postignutih koševa, kod Konjičanki, Kadić je dala 17, Mustafica 11 i Ramić 10 koševa.

ŽKK Orlovi su bili neumorljivi prema svojim gošćama iz ekipe ŽKK Igmana koju su pobijedili čak sa 60 koševa razlike, 99:39, Dragana Domuzin je postigla  22 poena, Tamara Rajić 19 i Anđela Gigić 17 poena, kod gošći Mirjana Šehovac je ubacila 12 poena.

U Ugljeviku domaća ekipa ŽKK Rudar Sport je ugostila KK Džamper, domaće su slavile rezultatom, 67:61, Jelena Stošić je dala 24 poena , a Tina Tanasilović 11 za domaći sastav, a kod gošći Amna Isaković je dala 19 poena.

U Brčkom ŽKK Brčanka je ugostila banjalučku ekipu ŽKK Mladi Krajišnik, to je bila vrlo zanimljiva i neizvjesna utakmica koja je pripala gošćama iz Banja Luk rezultatom, 72:74. Kod domaće ekipe sa 24 poena istakla se Ajla Lević, kod pobjednika Gorana Kondić koja je dala isti broj poena kao Lević,  Milena Rađemović je dala 22 i Nataša Tomešević 13 poena .

U Banja Luci debitantkinje u eliti bh. košarke ŽKK Feniks je visoko porazila tuzlansku ekipu ŽKK Jedinstvo  Dženeks sa 57 razlike, 107:50.Kod domaće ekipe Nataša Šobot je postigla 25 poena, tri manje je dala Tamara Kapor, 18 Nikolina Džebo, Danijela Popović je postigla 13, a Vanja Vasilić 10 poena, kod poražene ekipe, Bri De Šein Maslaj je dala 18 poena.

Rezultati prvog kolo Prvenstva BiH za košarkašice,

 

RMU Banovići - ŽKK Konjic 104:53 ( 28:13, 30:20, 15:16, 31:12 ),

ŽOK Feniks - ŽKK Jedinstvo Dženeks 107:50 ( 30:10 , 18:14 , 22:10 , 28:16 ),

ŽKK Orlovi - ŽKK Igman 99:39 ( 29:9  , 34:5  , 20:14 , 16:11 ),

ŽKK Rudar Sport - KK Džamper 67:61 ( 18:10 , 14:26 , 16:15 , 19:10 ),

ŽKK Brčanka - ŽKK Mladi Krajišnik 72:74 ( 25:18 , 13:18 , 14:20 , 20:18 ),

ŽKK Čelik Subor - ŽKK Leotar (-),

slobodna ekipa, ŽKK Play Off.


Feniks : Play Off Ultra
Rudar Sport : RMU Banovići
Čelik : Konjic
Orlovi : Jedinstvo BHT
Igman : Džamper
Trebinje 03 : Mladi Krajišnik
Tabela
Poz Tim UT PB PR BOD
1 Orlovi 4 4 0 8
2 Feniks 3 3 0 6
3 Čelik 3 3 0 6
4 Mladi Krajišnik 4 2 2 6
5 RMU Banovići 3 2 1 5
6 Play Off Ultra 3 2 1 5
7 Jedinstvo BHT 3 2 1 5
8 Trebinje 03 4 1 3 5
9 Brčanka 3 1 2 4
10 Rudar Sport 3 1 2 4
11 Konjic 3 1 2 4
12 Džamper 4 0 4 4
13 Igman 4 0 4 4