Tijesna pobjeda Leotara u Istočnom Sarajevu: Slavija promašila napad za remi

Rukometaši Leotara su večeras u prvom kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine slavili pobjedu u Istočnom Sarajevu protiv Slavije 24:23 (11:10), u utakmici koja je ponudila mnogo borbenosti i na kraju i drame. Slavija je imala napad za remi, međutim Sidik Omerović ga je zaustavio, te je pobjeda otišla u Trebinje.

Prvi put poslije tačno sedam mjeseci rukomet se vratio na parket. Svoju posljednju utakmicu rukometaši Slavije odigrali su 7. marta, nakon čega je prvenstvo prekinuto zbog pandemije koronavirusa. Trebinjci su se nešto ranije vratili rukometu, pošto su nastupili na završnici Kupa Republike Srpske u Doboju u septembru. Vidjelo se da je pauza ostavila dosta traga, da su se igrači uželjeli rukometa, pa su možda u svoj toj želji malo i pretjerivali. Na sve to dodajmo i da je Slavija promijenila gotovo kompletan tim, formirala se u hodu, kasnila i više od mjesec dana sa pripremama, a također i Trebinjci su u znatno promijenjenom sastavu ušli u novu sezonu.

Zbog svega toga, tokom utakmice bilo je dosta rastrzanosti, nervoze, a kada se tome dodaju i jako nesigurne sudije, onda je jasno da se u ljepoti rukometa nije moglo uživati, za razliku od borbenosti jer su i jedni i drugi dali sve od sebe u datom momentu.

Slavija je povela sa 1:0 golom Božidara Lekovića, te su svoju prednost čuvali sve do 17. minute kada gosti izjednačuju, a potom i jako brzo odlaze na +3 u 23. minutu utakmice, 10:7. Ipak, Slavija se vraća u egal, poravnava rezultat na 10:10, a razliku na poluvremenu pravi gol Aleksandra Milojevića, te Leotar odlazi na pauzu sa +1, 11:10.

Leotar dobro otvara i drugo poluvrijeme, te uspjeva da se vrati brzo na +3, 13:10. No, tada momentum prelazi na Slavijinu stranu i Sokolovi uspjevaju da se, uz promašen sedmerac, vrate u egal, 14:14. Gol za gol se igralo i u nastavku susreta, pa u posljednjih deset minuta ulazimo sa izjednačenim rezultatom, 19:19.

Jednu šupljinu u odbrani tada koristi Ivanović, pogađa za novo vodstvo Leotara, a onda i Ajdin Bukva za +2. Kada je Vladimir Tomić u 56. minutu pogodio preko gotovo čitavog terena za +3, jasno je bilo da će se Sokolovi teško vratiti u meč. Držao ih je Božidar Leković koliko je mogao, ali jasno je da za pobjedu treba i još raspoloženih rukometaša. Uspio je Leković da Slaviju vrati na -1, 24:23 pred posljednju minutu utakmice, a zatim je uslijedila i uspješna odbrana domaćih. Dobili su posljednjih nešto manje od pola minute za remi, stvorili dobru poziciju, ali je Sidik Omerović izrastao u junaka meča i donio pobjedu svojoj ekipi.

Najefikasniji kod Slavije bio je Božidar Leković sa 11 golova, dok je golman Faris Žiga sakupio 10 uspješnih interevencija. Kod Leotara, Vladimir Tomić je dao sedam golova, Aleksandar Milojević šest, a Sidik Omerović na golu je sakupio 12 uspješnih intevencija, od čega ogromnu većinu u prvom poluvremenu, ali je zato u posljednjoj sekundi meča odbranio šut sa krila Korjenića i sačuvao pobjedu svojoj ekipi.

SLAVIJA – LEOTAR 23:24 (10:11) Sportska dvorana „Slavija“ Bez prisustva publike Sudije: Jovan Babić i Borislav Bogdanić Sedmerci: Slavija 7 (6), Leotar 4(3) Isključenja: Slavija 12 minuta, Leotar 10 minuta

SLAVIJA: Žiga 10 odbrana,Pavlović, Tošić 1, Vuletić, Leković 12, Moćioć 1, Kovačević 1, Korjenić, Tuševljak, Tešanović 2, Lale, Bojović 1, Beribaka, Smajilbegović, Delalić, Mišetić 5   Trener: Goran Tomić

LEOTAR: Omerović 12 odbrana, Savović, Parežanin 1, Milojević 6, Ninković, Ratković, Grk, Abramović, Kovač, Tomić 7, Ivanović 3, Inić, Bukva 5, Komnenović 2  Trener: Darko Tavrić

Konjuh 27 : 27 Gračanica
Vogošća 38 : 27 Derventa
Slavija 0 : 10 Maglaj
Bosna 28 : 25 Leotar
Iskra 39 : 33 Lokomotiva
Krivaja 23 : 28 Izviđač
Sloboda 30 : 26 Sloga (GV - U)
Sloga (Do) 27 : 27 Borac M:TEL