Brdo arhivirano, Omarska u prvom planu

MRKONJIĆ GRAD - Šef stručnog štaba mrkonjićke Sloboda Igor Mirković, kaže da je njegova ekipa svladala Brdo iz Hambarina teže nego što se očekivalo.

Naime, gosti su se predstavili kao dobra sastav i trebalo je mnogo truda fudbalerima Slobode da stignu do pobjede. To su uradili  u 57 minutu, sa penala. Strijelac je bio Mirković, koji je preciznim šutom savladao golmana Brda.

-Čestitam svojoj ekipi na zasluženoj pobjedi i osvajanju tri važna boda. Sad se okrećemo derbi meču 11. kolu, ali i jesenjeg dijela šampionata, sa vodećom ekipom Omarske. To je sigurno u ovom trenutku najbolja ekipa u ligi, što pokazuje i plasman. Imamo sedam dana da se dobro pripremio za ovaj meč. Što se tiče utakmice sa Brdom jednostavno se osjetio zamor  kod igrača koji su iznijeli teret u utakmicama dok je trajala suspenzija četvorice igrača. A fudbaleri koji su bili pod suspenzijom imaju problem što nisu igrali prvenstvene utakmice, više od mjesec dana. Moram priznati da smo teško i sigurno teže nego što smo očekivali došli do pobjede i tri važna boda. Ali sasvim zasluženo smo pobijedili. Drugo poluvrijeme smo igrali bolje, a  iz opravdano dosuđenog  jedanaesterca došli smo u vođstvo od 1:0. Onda neshvatljiv pad u igri što gosti nisu, na našu radost,  iskoristili. U poslednjih dvadesetak minuta  promašili smo pet nevjerovatnih prilika. A imali smo i stativu iz slobodnog udarca. Kada se sve sabere i oduzme možemo biti zadovoljni sa tri boda. Ekipa Brda se pokazala kao čvrst tim  i sigirno će biti nezgodan protivnik svim ekipama u nastavku šampionata - kaže strateg Mrkonjićana Igor Mirković.

Čelinac 3 : 0 Sloga (Srbac)
Borac 1 : 1 Dubrave
Proleter 2 : 1 Polet 1926
Sloga (Trn) 2 : 1 Laktaši
Jedinstvo 1 : 2 Omarska
Sloboda 1 : 0 OFK Brdo