Remi Kozare i Sloge

Kozara - Sloga Doboj 0:0

Utakmica 11. kola mtel: I lige Republike Srpske između FK Kozara (Gradiška) i FK Sloga (Doboj) odigrana danas na Gradskom stadionu u Gradišci, koju ste mogli prattiti u direktnom prenosu na TV RTRS Plus, završena je neriješenim rezultatom 0-0.

Nakon početnog ispitivanja snaga, prvi u šansu dolazi Šikanjić, koji se iznenada nalazi pred golmanom Sloge koji uspijeva njegov šut da izbaci u korner. Ova šansa kao da je trgla gostujuće igrače koji uspijevaju da izbjegnu pritisak domaćih i veći dio poluvremena lopta je kod njih. Agilni gosti iz Doboja su ti koji prave pritisak ka protivninku, ali bez veće opasnosti po gol Kozare. Fudbaleri Kozare ne uspijevaju da organizuju kvalitetan napad i na poluvrijeme se odlazi bez promjene rezultata.

U 46. minuti Lolić izvodi slobodni udarac sa dvadeset metara, ali je neprecizan. Na drugoj strani, Stamenković, nekadašnji igrač Kozare, ne uspijeva najbolje da zahvati loptu ubačenu sa strane i ona odlazi pored gola. Bolje igra Kozara nego u prvom poluvremenu i poslije kornera pokušavaju Runjić i Batar, koji dobro šutira glavom, ali lopta odlazi zamalo preko gola. Pokušava Lolić u 65. minuti, ali golman Sloge Divković dobro interveniše. Uzvraća Sloga preko Stamenkovića, ali Modić sigurno zaustavlja njegov šut. Dobru priliku za goste propušta Đuranović u posljednjim minutama utakmice, dok fudbaleri Kozare u samo par posljednjih minuta postižu tri gola, ali sva tri poništava sudija Mazić. Najprije Batar odlično glavom šalje loptu iza leđa Divkovića, ali neoprezni Šikanjić je zahvata iako je u nedozvoljenoj poziciji. Minut kasnije Šikanjić je opet strelac, ali Mazić pokazuje nedozvoljenu poziciju, a i treći gol koji postiže Batar po mišljenju sudija je postignut iz nedozvoljene pozicije, iako su domaći fudbaleri protestovali da je lopta upućena Bataru zahvatila nekog od igrača Sloge. Sudije ne mjenjaju svoju odluku i utakmica završava bez pobjednika.

U utorak 20. 10. 2020. godine fudbaleri Kozare će odigrati zaostalu utakmicu 1/8 finala Kupa Republike Srpske. Na Gradskom stadionu u Gradišci ugostiće Slobodu iz Novog Grada. Utakmica se igra bez prisustva publike zbog poznate situacije sa virusom COVID-19, dok u sljedećem 12. kolu mtel: I lige Republike Srpske koje se igra sljedeće subote 24. 10. 2020. godine fudbaleri Kozare putuju u Prijedor gdje će im domaćin biti Rudar. Obe utakmice počinju u 14.30.

Kozara - Sloga 0:0

FK Kozara (Gradiška): Modić S., Petrović O., Veljkić S. (od 70. min. Beuk S.), Hamzić A., Lolić D., Jandrić S., Gavrić N., Runić N., Eskić S. (od 82. min. Đurić L.), Batar B., Šikanjić M., trener Žerić N., nisu igrali: Glišić P., Pepić D., Malbašić M., Matić B., Veljkić Đ.

FK Sloga (Doboj): Divković T., Janković A., Nikolić Ž. (od 61. min. Galijašević Z.), Aljetić B., Lukić M. )od 80. min. Hadžimujić A.), Đuranović S., Vasiljević S., Mace M., Starčević O. (od 46. min. Stamenković U.), Perić S. (od 80. min. Osmić K.), Ristić D., trener: Draganović M., nisu igrali: Tomić V., Andrić B., Miljić D.

Drina 1 : 1 Slavija
Tekstilac 1 : 1 Modriča
Leotar 0 : 1 Zvijezda 09
Borac 1 : 0 Sutjeska
Jedinstvo 1 : 3 Željezničar