Zeta napustila utakmicu

Devetu rundu Telekom 1.CFL obilježila su dešavanja na derbiju koji su odigrali Budućnost i Zeta.

Utakmica igrana na Gradskom stadionu u Podgorici prekinuta je 80. minutu jer su gostujući fudbaleri odlučili da napuste teren nezadovoljni suđenjem glavnog arbitra Nikole Dabanovića. Nekoliko minuta prije toga, Budućnost je došla do vođstva golom Draška Božovića iz jedanaesterca u 80. minutu.

Novi lidera na tabeli, Podgorica, došao je do pobjede nad Rudarom - 2:0. Oba gola postigao je Šaleta Kordić, u 42. i 78. minutu.

Dečić je remizirao na gostovanju Petrovcu - 1:1. Marko Marković doveo je domaćina u vođstvo u 33. minutu, da bi petnaestak minuta kasnije Kristijan Vuljaj postavio konačan rezultat.

Duel OFK Titograda i Sutjeske završen je bez golova, dok je Iskra pred svojim navijačima bila bolja od Jezera - 2:1. Gosti su poveli golom Nduea Mujećija sa bijele tačke u 65. minutu, međutim, preokret je najavio Ivan Vuković u 73, a kompletirao ga Bogdan Milić u 83. minutu.