Pobjede vodećeg dvojca, prva pobjeda Bjelopoljca, remi Rame u Neumu

Kako je i najavljivano lider na tabeli Ljubuški i drugolasirani Klis su zabilježili domaće pobjede, Ljubušaci su petardom ispratili Turbinu, dok je Klis savladao Stolac 3:1. Još su uspješni domaćini bili Tomislav protiv ekipe Brotnjo Čitluk, 3:0, te Bjelopoljac koji je zabilježio prvu ovosezonsku pobjedu protiv Kamešnice, 4:1.

Neum nije uspio nastaviti pobjedonosni niz, na svom travnjaku je odigrao protiv Rame "samo", 3:3, gornjevakufska Sloga je jedina ostvarila gostujuću pobjedu u Grudama .

Rezultati,

Buturović Polje : Klis - Stolac 3:1 (Šabanović, Vila, Šimunović/Raguž) .

Tomislavgrad : Tomislav - Brotnjo Čitluk 3:0 (S. Križanac, Stanić, Stipić) .

Ljubuški : Ljubuški - Turbina 5:0 (Brkić 2, Bošnjak, Nižić, Brkić, Buhač) .

Bijelo Polje : Bjelopoljac - Kamešnica 4:1 (Abazović 2, Šetka, Džemić/Čeko) .

Grude : Grude - Sloga 1:2 (Tolić/Agić 2 )  .

Neum : Neum - Rama 3:3 (Stojanović 2, Leženić/Ivić, Jeličić, Budimir) .

Slobodan, Troglav 1918 .

Lista strijelaca:

7 golova - Josip Stipić (Rama), Marin Brkić (Ljubuški), 6- Muamer Vila (Klis),

5 - Domagoj Stanković (Stolac),Aid Kudra (Klis), Luka Nižić, Nikola Granić (Ljubuški),

4 - Aid Kudra (Klis), Josip Vidović (Troglav 1918), Nikola Bencun (Ljubuški), Pavo Čeko (Kamešnica)

3 - Samir Bitevija (Klis),  Stipo Babić (Rama), Luka Bencun (Ljubuški), Kasim Zahirović (Turbina), Pero Čolak (Troglav 1918), Robert Stanković (Stolac), Vladimir Grubeša (Sloga) ...

Klis - Stolac 3:1 (2:0)

Buturović Polje, Sportski centar "Seid Padalović", bez gledalaca, glavni sudija : Goran Kolobara (Mostar), pomoćnici : Marko Perić (Mostar) i Luka Papac (Tomislavgrad), delegat : Ivo Karačić (Biletić Polje).

Strijelci : 1:0 - Šabanović (18), 2:0 - Vila (21), 3:0 - Šimunović (47), 3:1 - J. Raguž (85). Žuti kartoni : Pirija (Klis), Previšić, Škrba, Marić (Stolac). Igrač utakmice : Vedad Šabanović (Klis) .

Klis : Padalović , Pirija , Jahić , Ćosić , Makan , Hebibović,  Mušinović,  Šabanović (od 60. Mujak), Šimunović (od 60. Gabela), Kudra (od 70.Graho ), Vila 8 (od 70. Bajrić). Trener : Nedim Kudra .

Stolac : N. Raguž , Buzaljko , Škrba , J. Raguž , R. Stanković , (od 65. I. Marić), Puljić , Previšić , L. Marić , D. Raguž (od 50. D. Stanković ), Moro , Raić (od 79. Puljić). Trener : Goran Bošković .

Fudbaleri Klisa su na svom travnjaku savladali ekipu Stoca, u 18. minuti Vedad Šabanović je evro golom sa oko 20 - ak metara doveo Klišane u prednost, 1:0,  tri minute kasnije na asistenciju Aida Kudre, Muamer Vila je povećao prednost domaćih, 2:0. U drugom poluvremenu domaći su nastavili sa dobrom igrom, u 47. minuti Bern Šimunović je na asistenciju Haruna Hebibovića sa desne strane pogodio suprotne rašlje za 3:0, u 85. minuti Josip Raguž je postavio konačnih 3:1 .

Klis 1 : 0 Grude
Troglav 1918 4 : 1 Neum
Stolac 0 : 2 Tomislav
Turbina 4 : 2 Bjelopoljac
Sloga 2 : 1 Kamešnica
Rama 2 : 2 Brotnjo