XS
SM
MD
LG

Dva velika derbija,  Jedinstvo - Posušje i TOŠK - Rudar

U okviru 12. kola koje se igra u subotu i nedjelju, 24. i 25. oktobra igraju se dva velika derbija, sastaju se  četiri  plasirane ekipe.

U subotu se igra prvi u Bihaću između Jedinstva, 20 bodova i drugoplasirane ekipe Posušja, a koje ima bod više. Ovaj derbi je povjeren Sarajliji Erminu Hadžoviću, asistenti  su mu  njegov sugrađanin, Alen Gluho i Mostarac, Silvio Bubalo, a, Travničanin Husein Terzić je posmatrač suđenja,

Drugi derbi igraju trećeplasirana ekipa TOŠK, 20 bodova koja će ugostiti lidera na tabeli kakanjski Rudar koji ima dva boda  više. I ovaj derbi će suditi Sarajlija, Benjamin Deljković, uz pomoć Edina Redžpvića iz  Sarajeva i Nisada Ahmetaševića iz Gradačca, dok će to revnosno kontrolisati Ahmet Ibranović iz Gradačca .

U Gradačcu sedmoplasirana Zvijezda, 16 bodova će ugostiti ekipu konjičkog Igmana, 12. mjesto koji ima tri boda  manje od domaće ekipe, 11 - plasirana banovićka Budućnost, 14 bodova je domaćin i favorit u domaćem duelu sa  pretposljednjom ekipom Čapljine .

Petoplasirano gračaničko Bratstvo, 19 bodova,  za rivala ima desetoplasiranu ekipu hadžićkog Radnika koji ima pet  bodova manje od Bratstva, Oraški labudovi koji su u donjem dijelu tabele odmjeriće snage sa debitantom u ligi, ekipi Vis Simm Bau, a, gabelski GOŠK, nakon gostujuće pobjede u prošlom kolu, na svom travnjaku će dočekati ekipu Goražda te se nadaju novoj pobjedi i potvrdu trijumfa u gostima. Fenjeraš Slaven će ugostiti šestoplasirani Travnik, gosti su favoriti, ali ovo je prilika domaćoj ekipi da se sa pobjedom vrate nadu  za bjekstvo sa začelja prvoligaške tabele .

Subota, 24. oktobar u 14:30 sati,

Bihać : NK Jedinstvo - HŠK Posušje  , glavni sudija : Ermin Hadžović (Sarajevo), pomoćnici : Alen Gluho (Sarajevo)  i Silvio Bubalo (Mostar), 4. sudija : Sandi Ljevo (Mostar), delegat : Fadil Peco (Mostar), posmatrač : Husein Terzić (Travnik) .

Gradačac : NK Zvijezda -  FK Igman , Haris Poprženović (Travnik), Emir Delić (Zenica) i Tarik Mulasmajić (Tešanj),  Ernis Džemidžić (Goražde) , Mato Itrić (Brčko), Salem Kundo (Goražde) .

Banovići : FK Budućnost - HNK Čapljina, Filip Antić (Orašje), Adnan Ibrahimović (Brčko) i Perica Maskaljević (Donja Mahala), Semir Sarajkić (Sarajevo), Jasmin Memišević (Breza), Tomislav Čuić (Tomislavgrad) .

Gračanica : NK Bratstvo - Radnik, Mirza Kazlagić (Cazin), Hasan Nanić (Bužim) i Amir Hušidić (Velika Lčaduša), Mario Pejić (Grude), Ivan Tolić (Odžak), Hrvokr Turudić (Ljubuški) .

Živinice : NK Slaven - NK Travnik, Juraj Kovčić (Prud), Ivo Maglica (Livno) i Marko Blažević (Mostar), Dragan Stojić (Mostar), Safet Radmilović (Goražde) , Vedran Zovko (Mostar) .

Orašje : HNK Orašje - NK Vis Simm Bau , Stipe Kovačević (Tomislavgrad), Boris Bilješko (Novi Travnik) i Marko Grebenar (Livno), Suad Nurić (Gračanica), Mario Ivković (Livno), Amir Medić (Ključ) .

Nedjelja, 25. oktobar u 14:30 sati,

Gabela : NK GOŠK - FK Goražde , Mario Pejić (Grude), Almir Huskić (Bugojno ) i Marijan Ćosić (Široki Brijeg), Deni  Ćatibović (Sarajevo), Miro Pandžić (Sarajevo), Zikret Kuljaninović (Banovići) .

Tešanj : NK TOŠK - FK Rudar , Benjamin Deljković (Sarajevo), Edin Redžović (Sarajevo) i Nisad Ahmetašević (Gradačac),  Elvedin Topuzović (Tuzla), Irfan Budimlić (Cazin), Ahmet Ibranović (Gradačac) .

Posušje

 


Rudar 1 : 0 GOŠK
Čapljina 1 : 1 Travnik
Radnik 3 : 1 Slaven
Igman 1 : 2 TOŠK
Posušje 7 : 0 Budućnost
Vis Simm Bau 1 : 0 Bratstvo
Goražde 1 : 2 Zvijezda
Orašje 4 : 1 Jedinstvo
Tabela
Poz Tim UT PB N PR BOD
1 Posušje 15 9 4 2 31
2 Rudar 15 9 3 3 30
3 TOŠK 15 8 4 3 28
4 Vis Simm Bau 15 8 3 4 27
5 Bratstvo 15 8 2 5 26
6 Zvijezda 15 8 1 6 25
7 Goražde 15 7 3 5 24
8 Travnik 15 5 7 3 22
9 Radnik 15 6 3 6 21
10 Jedinstvo 15 6 2 7 20
11 Budućnost 15 5 3 7 18
12 Orašje 15 4 4 7 16
13 Igman 15 3 5 7 14
14 GOŠK 15 4 2 9 14
15 Čapljina 15 2 4 9 10
16 Slaven 15 1 4 10 7