Leo bolji od Proma

Leotar - Promo

U 4. kolu Premijer lige BiH KK “Leotar” je u Bregovima slavio protiv KK “Promo” iz Donjg Vakufa sa 102:73 (22:25, 20:6, 27:26, 33:16). Ovo je prva pobjeda Trebinjaca u novoj sezoni, a imaju i jednu utakmicu manje KK “Igokee”.

Domaćin je dobro počeo utakmicu i sve do petog minuta vodio, ali su tada gosti izjednačili rezultat, prešli u vođstvo i održavali ga do kraja četvrtine koju su dobili sa 22:25.

U drugih 10. minuta viđena je prava rapsodija Trebinjaca koji su odigrali fantastično. Od rezultata 26:26 u 14. minutu do kraja poluvremena domaćin je napravio seriju 16:5 tako da se na odmor otišlo sa plus 11 koševa za Leotar - 42:31.

U trećem periodu viđena je izjednačena borba u kojoj je Leotar bio bolji sa košem razlike (27:26). Posljednju četvrtinu dobili su igrači Mira Vukoja sa 33:16 za konačan rezultat od 102:73

Nakon dužeg perioda na parket je izašao i Dejan Šakotić i najavio povratak na teren.

Trener Miro Vukoje je rekao da su dobro analizirali igru gostiju jer kada se igra sa njima  nastaju veliki problemi u tranziciji, poziciji i skoku.

“Kad smo podignuli nivo agresivnosti u odbrani i oni morali da brane tranziciju dali smo nekoiko lakih koševa, a nakon toga je došao i šut pa nije bilo problema. Ovim smo pokazali da smo jedna ozbiljna ekipa bez obzira na godine”, rekao je Vukoje.

U narednom kolu Trebinjci putuju u Mrkonjić Grad gdje ih dočekuje KK “Mladost”

Leotar - Promo 102:73 (22:25, 20:6, 27:26, 33:16)

KK „Leotar“: Damjanović, B. Đurasović 20, Raičević 12, Mijović 29, Marić 2, Tupanjanin, Milidragović 9, Ninković 11, Šakotić, Milošević 5, Mičeta, N. Đurasović 14. Trener: Miro Vukoje.

KK „Promo“: Klještan 2, Wilson JR 21, Nelson Wade, Džihan 12, Alkić, Edvards 19, Čavak, Gudić 4, Mustafica 10, Kostić, Mulomerović 5, Smajić. Trener: Slobodan Ninić,

Izvor:trebinjelive.info

Sloboda 96 : 77 Bosna Royal
Bratunac 78 : 63 Kakanj
Zrinjski 74 : 71 Čapljina
Čelik 91 : 76 Mladost