Milići nastavili pobjednički pohod

Milići su nastavili svoj put ga gornjem dijelu tabele, upisavši u 12. kolu drugoligaškog Istoka, na Palama, protiv domaće Romanije, rezultatom 2:3, svoju četvrtu uzastopnu pobjedu.

Nadali se bodu, upisali tri: FK MIlići

Iako su na gostovanje krenuli sa željom da obezbijede bar podjelu bodova, puleni Dejana Dragičevića su odličnom igrom uspjeli sa Pala ponijeti kompletan plijen. Nakon samo 12 minuta igre, nakon dobrog auta Jolovića, lopta dolazi na 16 metara, Borić natrčava na nju i postiže svoj prvi pogodak u sezoni, za vođstvo od 0:1. Već u sljedećem napadu  Milići imaju odličnu šansu da povećaju vođstvo, ali Jolović izlazi iskosa na golmana domaćih i pogađa samo stativu. Osam minuta kasnije, gostu uduplavaju prednost. Đurić, poslije odličnog pasa Borića, utrčava iz drugog plana i sigurno smješta loptu u mrežu Paljana. Ipak, domaćoj ekipi nije dugo trebalo da konsoliduje svoje redove i za samo desetak  minuta uspijeva poravnati rezultat. Koroman se prvi put upisuje u strijelce u 23. minutu kada odlično koristi dubok pas iza leđa milićke odbrane, a drugi put kažnajva grešku čuvara Đorđića, koji se okliznuo prilikom prijema lopte, i šalje loptu u prazan gol za izjednačenje.  Do kraja prvog dijela nije bilo nekih prilika, pa se na odmor odlazi bez promjene rezultata.

Na samom početku drugog poluvremena, Romanija propušta odličnu  priliku da preokrene rezultat. Blagojević izlazi sam na Đorđića, iskosa, ali golman Milića „čita“ njegovu namjeru, baca mu se u noge i uzima čistu loptu, i tako  pokazuje  da ga kiks načinjen pred kraj poluvremena nije uzdrmao. Uhvaćenu loptu Đorđić baca do Vidovića koji spaja Đurića ka golu domaćih,  ali njegov šut Jokić majstorski zaustavlja. Najbolji strijelac u gostujućoj ekipi desetak minuta prije kraja ima priliku da riješi utakmicu, ali se, nakon pasa  D. Ćirkovića malo više poigrao i domaći štoperi uspijevaju da ga spriječe da se još jednom upiše u strijelce. Ipak,  ono što Đuriću nije pošlo za nogom, jeste rezervisti Sušiću, samo par minuta nakon istrčavanja na teren. Oduzetu loptu Jolović šalje do Vidovića koji odigrava dupli pas sa njim. Zamjenik kapitena centrira u šesnaest metara gdje se nalaze Đurić i mladi Sušić koji prima loptu na grudi, volejom pogađa pod prečku i šest minuta prije kraja stavlja tačku na utakmicu za veliko slavlje ekipe iz Milića.

Mladi Damjan Sušić ne krije radost što je baš on postigao odlučujući pogodak.

„Smatram da smo sasvim zasluženo upisali sva tri boda, jer smo se bolje snašli i uspjeli nadigrati domaću ekipu. Žao mi je što na utakmici nije bilo publike, jer su propustili jednu odličnu fudbalsku predstavu, punu lijepih poteza i dobrih šansi, ali prije svega fer i korektnu. Velika je stvar u gostima uzeti i bod, a kamoli sva tri. Najvažnije je da smo konačno zaigrali onako kako možemo i poslije jednog lošeg perioda furiozno krenuli i za samo četiri kola sa začelja stigli u gornji dio tabele. Opuštanja nema jer nas već u sljdećem kolu čeka meč sa trenutno prvoplasiranom ekipom, srebreničkim Guberom, pa naš zadatak da nastavimo pobjednički niz neće biti nimalo lak“, ističe Sušić.

Milići su poslije odigranih utakmica 12. kola, sa 18 bodova na sedmom mjestu, dok je Romanija pala na 13. poziciju.

Romanija (Pale) – Milići 2:3 (2:2)

SRC „Vlajko Petrović“

Sudija: Radenko Jović (Bijeljina)

Strijelci: 0:1 Borić u 12, 0:2 Đurić u 20,  1:2 Koroman u 23, 2:2 Koroman u 31, 2:3 Sušić u 84.

Žuti kartoni: N.Cicović, B. Cicović, Blagojević, Zeković (Romanija), Sušić (Milići)

Crveni karton: Nenad Zeković (Romanija) 90+4.

Romanija: Jokić, Terzić, N. Cicović, Čvoro, Maljukan, Lukić (od 63. Simanić), Živković, Koroman, B. Cicović, Gutalj, Blagojević

Trener: Rade Cicović

Milići: Đorđić, Milošević, Radovanović (od 79. Sušić), N. Ćirković, Antunović (od 77. Skočo), Borić (od 86. Veljović), Đurić, D.Ćirković, Vidović, Jolović, Bogićević

Trener: Dejan Dragičević

Proleter 5 : 0 Romanija
Mladost (Gacko) 2 : 0 Guber