XS
SM
MD
LG

Lider čeka Bijeljinke, Sokolice Bilećanke, "Inovatorke" Zvorničanke

Tokom vikenda na rasporedu su mečevi 5. kola prvenstva Republike Srpske, a u konkurenciji odbojkašica očekuju se zanimljivi susreti.

U Obudovcu liderski sastav trenera Milenka Perušinovića Crvena Zvijezda, koje jedina ima maksimalni učinak, bez izgubljenog seta, dočekuje u derbiju ekipu Radnika iz Bijeljine.

Jedan od najzanimljivih susreta održaće se u Foči, u derbiju začelja snagu će odmjeriti prošlosezonski premijerligaši, koji traže prvu pobjedu, Maglić i He na Drini.

U Banja Luci se očekije velika borba između Inove i drugoplasirane Drine, kao i u Ljubinju u nadmetanju između domaćeg sastava i Libera.

Biće "stani pani" i u meču u Istočnom Sarajevu u nadmetanju Slavije i Hercegovca. Mlađane "Sokolice" iza sebe imaju četiri poraza te je jasno da su im bodovi imperativ, neće biti lako i izabranice Gorice Đorđević imaju svoje ambicije te se očekuje neizvijesna odbojkaška predstava.

I na Sokocu, biće napeto kao "šlauf", a snagu će odmjeriti Glasinac i Leo.
Izabranice Marka Obrenovića u prošlom kolu slavile su u Bileći, dok je Leo bio bilji u hercegovačkom derbiju od Ljubinja te jedni i drugi u dobrom raspoloženju čekaju susret i nadaju se najboljem.

Mečevi u Obudovcu, Sokocu, Istočnom Sarajevu i Banja Luci na rasporedu su u subotu, a susreti u Foči i Ljubinju na programu su u nedelju.

Prva liga Republike Srpske
5. kolo / Službvena lica

Subota 31. oktobar
Banja Luka: Inova - Drina 16,30
Delegat, kontrolor: Siniša Ovuka / Banja Luka
Prvi sudija: Zoran Malešević / Banja Luka
Drugi sudija: Mile Ninić / Laktaši

Obudovac: C. Zvijezda - Radnik 14,30
Delegat, kontrolor: Milenko Marić / Banja Luka
Prvi sudija: Veselin Drobnjak / Modriča
Drugi sudija: Dragana Repić / Banja Luka

Sokolac: Glasinac - Leotar 16,00
Delegat, kontrolor: Ana Vasiljević / Pale
Prvi sudija: Jovana Stanišić / I.N. Sarajevo
Drugi sudija: Mirjana Tošić / Čajniče

Istočno Sarajevo: Slavija - Hercegovac 16,00
Delegat, kontrolor: Srđan Baralić / Pale
Prvi sudija: Srđan Furtula / Pale
Drugi sudija: Dejan Jovanović / Bijeljina

Nedelja 1. novembar
Foča: Maglić - He na Drini 12,00
Delegat, kontrolor: Slobodan Antunović / Gacko
Prvi sudija: Dragan Gutalj / Pale
Drugi sudija:Marija Dragišić / I.N. Sarajevo

Ljubinje: Ljubinje Bankom - Libero 17,00
Delegat, kontrolor: Nikola Kozić / Ljubinje
Prvi sudija: Nebojša Kulidžan / Bileća
Drugi sudija: Milena Čančar / Pale


 


Slavija : Drina
Glasinac : Hercegovac
Ljubinje : ŽOK Leotar
Crvena zvijezda : Libero
Maglić : Radnik
Inova : HE na Drini
Tabela
Poz Tim Utak Pob Por Bod
1 Crvena zvijezda 14 14 0 39
2 Radnik 14 10 4 31
3 Drina 14 11 3 29
4 Inova 14 8 6 27
5 Glasinac 14 8 6 27
6 Libero 14 8 6 24
7 Ljubinje 14 7 7 23
8 ŽOK Leotar 14 8 6 22
9 Hercegovac 14 7 7 19
10 HE na Drini 14 1 13 5
11 Maglić 14 1 13 4
12 Slavija 14 1 13 2