SFK nadigrao Radnik

SFK 2000 Sarajevo bolji od Radnika

Fudbalerke Radnika iz Bijeljine nakon tri uzastopne pobjede i dobre forme, ovoga puta izgubile su u desetom kolu Premijer ženske lige Bosne i Hercegovine na teškom gostovanju od favorizovanog SFK 2000 Sarajeva ubjedljvim rezultatom 10:0.

Radnik je uz šest ostvarenih trijumfa, upisao i četvrti poraz. Međutim, tim iz Bijeljine će i nakon ovog kola ostati u gornjem dijelu tabele, a posljednju utakmicu u ovoj polusezoni imaće protiv Emine iz Mostara kod kuće.

U prvom poluvremenu viđena su tri pogotka. Domaćina je u vodstvo dovela Đula Velagić u 13. minutu, da bi do kraja prvog dijela igre dva puta mrežu pogodila Dajana Spasojević. U nastavku su za izabranice Samire Hurem pogađale još: Amela Kršo tri puta i po jednom Dajana Spasojević, Fadila Mujkić, Armisa Kuč i Maja Jelčić.

SFK 2000 Sarajevo nakon ove pobjede okreće se obavezama u Ligi šampiona, a duel sa timom iz Izraela ih očekuje trećeg novembra u Trening centru NS/FS BiH u Zenici.

Iskra 0 : 2 Emina
SFK 2000 10 : 0 Radnik Bumerang
Fortuna 0 : 5 Lokomotiva
Modriča 1 : 1 Banja Luka