Antipropaganda fudbala i suđenja u Istočnom Sarajevu

Fudbaleri Slavije i Rudara iz Prijedora podijelili su bodove u derbi meču 14. kola Prva lige Republike Srpske koji će igrom biti zaboravljen odmah poslije sudijskog zvižduka.

Rudar je na gostovanje u Istočno Sarajevo došao znatno desetkovan. Koronavirus, gripa, povrede napravili su ogromne probleme lideru prvoligaškog karavana, pa su na duel sa starim znancem došli bez desetorice prvotimaca, od čega sedmorice praktično startera. Na utakmicu je stigao trener Boris Savić, ali se on nije osjećao dobro, pa je ostao na tribinama, a na terenu je ekipu vodio njegov pomoćnik Marko Tešić.

Sve to uticalo je na nervozu gostiju koji su od početka utakmice bili jako nervozni, ali ništa više od njih nisu odudarali ni domaći fudbaleri. Već u prvoj minuti poslije jednog starta na Pericu Ivetića uslijedila su i prva koškanja, a nervoza je kuliminirala. U sve se uklopio i danas jako loši sudija Mario Jelić, koji je izgubio konce igre iz svojih ruku na samom startu, te su mu i igrači i klupe prigovarali čitavim tokom utakmice. U 7. minutu domaći traže penal zbog igranja rukom, ali uprkos protestima Jelić pokazuje da se igra nastavi. U narednom napadu Čomor i Ivetić su u duelu, a iskusni bek Rudara po drugi put ostaje na terenu da leži da mu se ukazuje pomoć. Tada je kuliminirala i njegova nervoza, ušao je u verbalni duel sa većim dijelom protivničke ekipe, klupom domaćih, ali i prvim pomoćnikom Božidarom Rustićem. Padale su teške riječi na terenu, a igre je bilo jako malo. Kada se na takve nervozne igrače, klupe, skromno suđenje doda i užasan teren u Istočnom Sarajevu, jasno je zašto nismo gledali utakmicu dostojnu derbija.

Rudar u prvom poluvremenu prijeti samo jednom. Nemanja Marić je centaršutem pronašao Dejana Glišića, napadač Rudara se odlično izborio za poziciju, ali je šutirao preko gola. To je bilo praktično i jedino uzbuđenje pred golom Ivana Trifkovića. Isto se može reći i za njegovog kolegu na drugoj strani, Kenana Topolovića. Čuvar mreže Rudara imao je posla samo u devetu minutu nakon slobodnog udarca Vučine Šćepanovića, premlak je to bio šut, pa je mladi reprezentativac BiH to uspio da odbrani. Do kraja poluvremene bilježi se još samo slab šut Lazara Babića, koji nakon jedne odbijene lopte gostujuće odbrane natrčava, ali i šutira preko gola.

Ni drugo poluvrijeme nije donijelo ništa drugačiju igru. I dalje je bilo previše nervoze, skromnog suđenja, prigovora, a prilika apsolutno nije bilo. Kako je vrijeme odmicalo tako se činilo da su i jedni i drugi zadovoljni osvajanjem po jednog boda u ovom duelu, te da im nije ni stalo do napadnja. Proteklo je i tih jako loših 45 minuta, pa je na kraju završeno, Slavija- Rudar, 0:0.

SLAVIJA – RUDAR 0:0