Posušje blizu jesenje titule

Derbi 14. pretposljednjeg kola odigran je u Gračanici između domaćeg Bratstva i lidera Posušja. U prvom poluvremenu Posušaci su imali dvije prilike, u 10. minuti Lučić je šutirao, ali je golman domaćin Ćeman sjajan i u 24. minuti ponovo šansa za goste, ali je Ćeman ponovo na visini zadatka . U drugom poluvremenu u 67. minuti Poturalić je bio sam pred golmanom Posušja Galićem koji je spasaio ekipu Posušja.

Goražde je postiglo i petu uzastopnu pobjedu, ovaj put u gostima kod bihaćkog Jedinstva, Kerim Tatar je u 66. minuti  iz penala pogodio za 0:1, da bi Vernes Islamagić u 72. minuti postavio konačnih, 0:2.

U Travniku u duelu istomenog bivše premijerligaša i kakanjskog Rudara, Kenan Devišagić je u 9. minuti doveo Kakanjce u prednost, 0:1, u 37. Torlak je svojim golom donio izjednačenje, 1:1.

Gradačačka Zvijezda je bila neumoljiva na svom travnjaku protiv ekipe Vis Simm Bau koja je savladana rezultatom 3:0 (Mazić, Petrović, Milaković).

U Banovićima Budućnost je u susretu sa konjičkim Igmanom u 45. minuti stekla prednost, 1:0, Mustafić. U 85. minuti domaći su pogodili stativu i prečku, i u nadoknadi izgubljenog vremena u 95. minuti nakon dosuđenog penala i crvenog kartona domaćem igraču Trumić, Idriz Džafić je bio precizan za 1:1.

Na nedjeljenim utakmicama, iznenađenje u Tešnju domaći TOŠK je odigrao samo 1:1 sa hadžičkim Radnikom, dok je bivši premijerligaš GOŠK konačno osvojio tri boda u duelu sa Oraškim labudovima, 2:1 .

Rezultati,

Bihać: NK Jedinstvo - Goražde 0:2 (Tatar 66' iz 11m.Islamagić 72').

Travnik: NK Travnik - FK Rudar 1:1 (Torlak 37'/Dervišagić 9') .

Banovići : FK Budućnost - FK Igman  1:1 (Mustafić 45'/Džafić 90+5' iz 11m.)  .

Gračanica : NK Bratstvo - HŠK Posušje 0:0 .

Živinice : NK Slaven - HNK Čapljina 0:1 (Hreljić 60' iz 11m.) .

Tešanj : NK TOŠK - FK Radnik 1:1 (Dizdarević 13' iz 11m./Kovačević 90') .

Gabela : NK GOŠK - HNK Orašje 2:1 (Savić 41'Hajdarević 57' /Simović 46').

Gradačac : NK Zvijezda - NK Vis Simm Bau 3:0 (Mazić 26' Petrović 28' Milaković 79')  .